وبلاگ تخصصی قرآن مجید                         زلال وحی وبلاگ تخصصی قرآنی-کتاب ماندگار

پرچم ایرانفارسی  -  Arabic  -  English

 

مقام معظم رهبري:
قرآنی شدن به این است که ملت با قرآن آمیخته بشود، به قرآن عمل کند، معرفت قرآنی را به طور کامل به دست بیاورد. ما امروز در دنیای اسلام این را کم داریم. اسم اسلام همه‌جا هست، تفاخر به اسلام همه جا هست،ُ ادعای مسلمانی همه جا هست، آنچه ما به آن نیاز داریم، ان آمیخته شدن به معارف قرآن و به عمل قرآن است، که این مسلمانی واقعی است. ما می‌خواهیم که ملت ما قرآن را بتوانند درک کنند و از آن استفاده کنند. هدف از همه‌ی این تشریفات و این مسابقه‌ها و این وقت گذرانی‌ها و این تشویق‌ها و این زحمت‌هایی که آقایان می‌کشند، هدف این است که ملت ما با قرآن آشنا بشوند. ما دوریم از قرآن، ما دوریم از قرآن. اگر یک ملتی با معرفت قرآنی آشنا بشود، بسیاری از کارها برای او آسان خواهد شد. حرکت برای او آسان خواهد شد. شما ملاحظه کنید، همین مقداری که ملت ما درهای قرآن را به روی خود باز کرد، که این به برکت انقلاب شد، ببینید چه تحولی در ملت ما به وجود آمد. ببینید چه عظمت و چه عزتی ملت ما پیدا کرد، به همین مقدار اندک حرکتی که به سمت قرآن کردیم. قرآن این جور است اگر حرکت به سمت قرآن به شکل کاملی انجام بگیرد. آن وقت این ملت همان چیزی خواهد شد که قرآن کریم خبر داده است. تاریخ را مسلمان‌ها عوض کردند به برکت قرآن.

                             دومين همايش ملی شهر اسلامی در اصفهان برگزار می‌شود

معاون امور عمرانی استاندار اصفهان گفت: دومين همايش ملی شهر اسلامی نهم و دهم اسفندماه در اصفهان برگزار می‌شود.

مهدی جمالی‌نژاد، معاون امور عمرانی استاندار اصفهان 29 بهمن‌ماه ، گفت: دومين همايش ملی شهر اسلامی با رويكرد تحقق‌پذيری كاربردی و تجميع سرمايه‌های فرهنگی و ارائه راهكارها نهم و دهم اسفندماه در اصفهان برگزار خواهد شد.

جمالی‌نژاد از محورهای برگزاری اين همايش را شهر اسلامی، هويت فرهنگی، معنوی و ساحت قدسی انسان و ارائه الگوها و مدل‌های معماری و شهرسازی اسلامی ـ ايرانی عنوان كرد.

معاون امور عمرانی استاندار اصفهان اظهار كرد: شهر اسلامی، هنر و زيباشناسی، شهر اسلامی الگوی پيشرفت و توسعه پايدار، شهر اسلامی و امنيت شهری و شهر اسلامی، رفاه و شهروندی و عدالت اجتماعی از ديگر محورهای همايش است.

وی با بيان اينكه شهر اسلامی برخاسته از يك ضرورت و نياز راهبردی است، تصريح كرد: نحوه اداره آن و تعامل انسانها با يكديگر در منظر اسلام يك مجموعه واحد، پويا، هماهنگ و معنادار و هدف آن رشد و تعالی انسان است كه بايد مطابق با المان‌های اسلامی برپا شود.

جمالی‌نژاد با اشاره به تأسيس دبيرخانه دائمی معماری اسلامی در شهر اصفهان اظهار كرد: اين دبيرخانه از سال 89 آغاز به كار كرد تا با پيگيری منويات رهبر معظم انقلاب درباره اسلامی شدن شهرها بتواند طرح جامعی در اين زمينه با بهره گيری از تمام ظرفيتهای موجود تدوين كند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:19توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             تجلیل از 2 روحانی فعال قرآنی در تبریز


خبرگزاری رسا ـ همزمان با اختتامیه دومین جشنواره سراسری وبلاگ نویسی قرآنی آیات، از دو روحانی فعال در حوزه علوم قرآنی و اهل بیت(ع) در تبریز تجلیل می شود.

  علی داننده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی امروز در جمع خبرنگاران با بیان این که داوری جشنواره آیات به مراحل پایانی خود نزدیک می شود، اظهار داشت: جشنواره وبلاگ نویسی قرآنی در چهار بخش فتوبلاگ، پادکست، ویدئوکست و وبلاگ با حمایت معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد برگزار می شود.
وی با بیان این که نفرات برتر این جشنواره دوم اسفند ماه سال جاری در مراسمی معرفی می شوند، خاطرنشان کرد: تکنولوژی جدید و تحولاتی که در عرصه ارتباطات شکل گرفته تبدیل به حرکتی جریان ساز در جامعه شده و در این میان اینترنت رسانه ای قدرتمند است که توانسته رسالت پیام رسانی را بر عهده گیرد.
داننده تأکید کرد: اگر مسیر های استفاده صحیح از این رسانه در اختیار تولیدکنندگان محتوا و مخاطبان قرار گیرد، فضای سایبر در کنار معایب، از مزایای بی شماری برخوردار شده و موجب تعالی خواهد شد. جشنواره منظومه آیات با گستره وسیع برگزاری و تنوع موضوعات زمینه مناسبی برای تقویت و تداوم پرداختن به مضامین دینی و قرآنی را فراهم آورده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری مراسم تجلیل از پنج فعال قرآنی در تبریز خبر داد، گفت: همزمان با اختتامیه دومین جشنواره سراسری وبلاگ نویسی قرآنی آیات، از دو روحانی به همراه سه فعال دیگر در حوزه علوم قرآنی و اهل بیت(ع) در تبریز تجلیل می شود.
وی گفت: آذربایجان شرقی همواره خاستگاه و مهد ظهور و پرورش انسان هایی ارزشمند و تاثیرگذار در حوزه های مختلف علمی، ادبی و قرآنی بوده و نقشی بی بدیل در ترویج و گسترش فرهنگ و آموزه های قرآنی داشته است. با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در طول چند سال گذشته همزمان با برپایی جشنواره های مختلف از اساتید، پیشکسوتان و فعالان در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری نیز تجلیل می شود.
گفتنی است، در راستای اجرای این طرح، از حجت الاسلام ناصر اصغری، حجت الاسلام سیدرضا رضوی، هوشنگ صباغ شمس، ناهید عبدی و خدیجه جعفری به خاطر ترویج معارف قرآنی و آموزه های اهل بیت عصمت و طهارت (ع) همزمان با آیین اختتامیه جشنواره وبلاگ نویسی قرانی تجلیل می شود.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 2:3توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             نمايشگاه خوشنويسی آيات قرآن با عنوان «بوی مهر» برپا می‌شود

 نمايشگاه گروهی خوشنويسی آيات قرآن با عنوان «بوی مهر» از اول اسفندماه در نگارخانه هدی فرهنگ‌سرای قرآن برگزار می‌شود.

  در راستای آشنايی عموم مردم با خوشنويسی آيات قرآن، فرهنگ‌سرای قرآن اقدام به برپايی نمايشگاه گروهی خوشنويسی آيات قرآن با عنوان «بوی مهر» كرده است.

بنابر اين گزارش، نمايشگاه «بوی مهر» از روز سه‌شنبه، اول اسفندماه سال جاری در نگارخانه هدی فرهنگ‌سرای قرآن برگزار می‌شود.

اين نمايشگاه شامل چهل تابلو از آيات مختلف قرآن كريم است كه هنرمندان جوان مهرناز قربان‌پور، ليلا وزيری، مجيد جديدی، امير حق‌گشا و عليرضا فلاح‌پيشه آنها را به رشته تحرير درآورده و با تذهيبی بسيار زيبا آراسته‌اند.

علاقه‌مندان برای بازديد از اين نمايشگاه ديدنی می‌توانند از اول تا 15 اسفند‌ماه سال جاری همه روزه از ساعت هشت صبح تا 16 بعد از ظهر به فرهنگ‌سرای قرآن واقع در خيابان قزوين، نرسيده به ميدان شمشيری، نبش خيابان شهيد كاظمی مراجعه كنند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:16توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             برگزاری همايش بين‌المللی «توسعه مطالعات قرآنی» در عربستان

همايش بين‌المللی «توسعه مطالعات قرآنی» امروز، 28 بهمن، به همت كرسی مطالعات و علوم قرآنی دانشگاه «ملك سعود» عربستان در سالن «حمد الجاسر» اين دانشگاه آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از روزنامه «الوطن آن‌لاين» چاپ عربستان، اين همايش با همكاری مركز تفسير مطالعات قرآنی عربستان و با نظارت پادشاه اين كشور برگزار می‌شود و تا 5 روز ادامه دارد.

عبدالرحمن‌بن معاضه الشهری، رئيس اين همايش و ناظر كرسی قرآن و علوم قرآنی دانشگاه ملك سعود همكاری در توسعه جنبه‌های شناختی، تشكيلاتی، تشويقی، فن‌آوری و رسانه‌ای و مسائل مالی و بودجه مربوط به فعاليت‌های قرآنی، ارائه راه‌حل‌هايی نوين در اين زمينه‌ها، تقويت فرصت همكاری بين مؤسسات قرآنی و توسعه روند هماهنگی بين مؤسسات فعال در خدمت به قرآن كريم را از اهداف برگزاری همايش برشمرد.

عبدالرحمن‌بن معاضه الشهری در ادامه بررسی واقعيت‌های مربوط به مطالعات قرآنی، آگاهی از نقاط ضعف و قوت اين نوع مطالعات و نظارت بر آينده مطالعات قرآنی با هدف توسعه آن و از بين‌بردن شكاف‌های موجود را از ديگر اهداف همايش عنوان كرد.

الشهری خاطرنشان كرد: 6 محور مختلف در همايش بين‌المللی توسعه مطالعات قرآنی بررسی خواهد شد و برگزاری كارگاه‌های تخصصی بحث‌ و‌ گفت‌و‌گو و دوره‌های آموزشی تخصصی و همچنين نمايشگاه ويژه مؤسسات و مراكز قرآنی به‌منظور معرفی آثار و فعاليت‌های اين مؤسسات از برنامه‌های جانبی همايش است.

وی در پايان يادآور شد: بخشی از برنامه‌های همايش به برپايی نمايشگاه كتاب‌فروشی‌های تجاری به‌منظور فروش كتب تخصصی آنان در حوزه قرآن و علوم قرآنی و برگزاری سمينارهای تبليغاتی در روزنامه‌های محلی اختصاص يافته است.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:15توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             نفرات برتر جشنواره اينترنتی داستان كوتاه كوتاه دفاع مقدس كاشان مشخص شدند

نفرات برتر پنجمين جشنواره اينترنتی داستان كوتاه كوتاه دفاع مقدس 27 بهمن ماه در خانه تاريخی عباسيان كاشان معرفی شدند.

نفرات برتر پنجمين جشنواره اينترنتی داستان كوتاه كوتاه دفاع مقدس 27 بهمن ماه در خانه تاريخی عباسيان كاشان معرفی شدند.

نسرين ارتجايی ،مجری و طراح اين جشنواره در نشست خبری با خبرنگاران گفت:هدف از برگزاری اين جشنواره حفظ پويايی ادبيات پايداری و مقاومت دفاع مقدس و همچنين انتقال ارزش ها، آرمان ها و مفاهيم هشت سال دوران دفاع مقدس به نسل جوان با زبان هنر است.

ارتجايی افزود: از يك هزار اثر ارسالی در مرحله مقدماتی به جشنواره اينترنتی داستان كوتاه كوتاه دفاع مقدس، 700 اثر قابل بررسی شناخته شد و از ميان اين آثار، 100 اثر به مرحله نهايی اين جشنواره راه يافتند.

طراح پنجمين جشنواره اينترنتی داستان كوتاه كوتاه دفاع مقدس اظهاركرد: 20 اثر مربوط به نويسندگان خارجی و بقيه از آثار داستان نويسان ايرانی هستند.

ارتجاعی بيان كرد: هيات داوران اين جشنواره الناز حسن زاده از دانمارك، محمدرضا پاكزان از دهلران و فهيمه مصدر الامور از تهران را به ترتيب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی و از آنها با اهدای تنديس جشنواره، لوح و مدال طلا تجليل كردند.

هيات داوران اين جشنوراه همچنين بهزاد آقاجانی از نيشابور، اكبر صحرايی و مريم اكبری از شيراز،سميه سميركتف از كرج، نيلوفر انسان از تهران،فاطمه الكيسی از آمريكا و رها چرخچی از اهواز را شايسته تقدير دانستند و تنديس جشنواره و لوح تقدير به آنها اهدا كردند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:13توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             برگزيدگان نخستين سوگواره عكس حسينيه اعظم زنجان معرفی شدند

برگزيدگان نخستين سوگواره عكس حسينيه اعظم زنجان، طی مراسم اختتاميه اين سوگواره در سالن شهيد آوينی حوزه هنری زنجان معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه زنجان، محمدجواد غم‌پرور، رئيس هيئت امنای مسجد حسينيه اعظم زنجان‌ عصر روز گذشته، 27 بهمن‌ماه در مراسم اختتاميه نخستين سوگواره عكس حسينيه اعظم زنجان كه در سالن شهيد آوينی حوزه هنری این استان برگزار شد، گفت: تصاوير تداعی‌كننده خاطرات قشر خاصی از جامعه بوده و با مرور آن‎ها می‌توان مخاطب را به‌صورت غيرمستقيم وارد قصابی كرد كه علی‌رغم حضور نداشتن در آن، نگاهی گذرا به موقعيت داشته باشد.

وی افزود: به تصوير كشاندن حركت عظيم عزاداران حسينی و به ظهور رساندن شور و شعور شيعيان شيفته اهل بيت(ع) در زنجان، هر سال با رفع نواقص گذشته، گوشه‌هايی پنهان از اين اتفاق عظيم را نشان داده و هنر عكاسی و تصويربرداری را در قالب معنويت به اوج می‌رساند.

رئيس هيئت امنای مسجد حسينيه اعظم زنجان، با تأكيد بر اين‌كه برگزاری نخستين سوگواره عكس حسينيه اعظم زنجان، رسالتی است كه بر گردن خادمان حسين(ع) است، ابراز كرد: اين حركت به‌طور قطع ادامه راه سيدالشهدا(ع) بوده و اميدواريم با همراهی شركت‌كنندگان در رفع نواقص اين سوگواره دوره‌های بعدی اين سوگواره سراسری نيز برگزار شود.

غم‌پرور تصريح كرد: با توجه به توسعه هنرهای اسلامی در قالب سبك‌های مختلف هنری، همچون فيلم‌سازی، نقاشی، عكاسی و ديگر هنرهای تجسمی، هيئت امنای حسينيه اعظم زنجان در‌نظر دارد سوگواره فيلم كوتاه حسينيه اعظم زنجان را به‌صورت سراسری، همزمان با محرم و صفر سال آينده برگزار كند.

وی خاطرنشان كرد: اميدواريم برگزيدگان اين دوره از سوگواره عكس حسينيه اعظم با شركت مستمر و ارائه راهكارهای رفع نواقص در سال‎های آتی، در برگزاری هرچه پرشورتر اين سوگواره مسئولان فرهنگی و خادمان اين مسجد را ياری كنند.

در ادامه اين نشست، نويد ورقايی، دبير نخستين سوگواره عكس حسينيه اعظم زنجان، با اشاره به اين‌كه 350 عكاس مذهبی از سراسر كشور در اين سوگواره شركت كرده‎اند، عنوان كرد: در پايان دوره از سال آثار به دبيرخانه اين سوگواره حدود هزار قطعه عكس با سوژه عزاداری و حاشيه‌های حضور پرشور مردم زنجان در دسته عزاداری حسينيه اعظم زنجان به اين دبيرخانه ارسال شده است.

وی ادامه داد: ‌اميرعلی جواديان‌، ‌مجيد ناگهی‌ و ‌مجتبی آقايی‌ تيم داوری اين سوگواره را تشكيل داده و پس از انجام فرآيند داوری آثار دريافتی، 5 اثر به‌عنوان اثر برگزيده و 45 اثر نيز به‌عنوان آثار برگزيده نمايشگاهی اين سوگواره انتخاب شدند.

دبير نخستين سوگواره عكس حسينيه اعظم يادآور شد: 50 اثر برگزيده اين سوگواره در قالب تابلوهای تصويری، نگارخانه عاصم زنجانی، به‌مدت يك هفته در معرض ديد علاقه‌مندان قرار گرفته است.

يادآور می‌شود، ‌رضا نجفلو‌، ‌عبدالرضا ولايی‌، ‌بهرام محمدی‌، ‌مرتضی الياسی‌ و ‌جواد شكوری‌ به‌عنوان صاحبان 5 اثر برگزيده اين روزه از سوگواره عكس حسينيه اعظم زنجان، مورد تقدير قرار گرفتند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:12توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             اختتاميه جشنواره ملی خوشنويسی «حافظ قرآن» در شيراز برگزار می‌شود

 دبير اجرايی نخستين جشنواره ملی خوشنويسی «حافظ قرآن» از اختتاميه اين جشنواره در تاريخ پنج‌شنبه، سوم اسفندماه در تالار حافظ شيراز خبر داد.

مجيد رستگار، دبير اجرايی نخستين جشنواره ملی خوشنويسی «حافظ قرآن» ، با اشاره به برگزاری اين جشنواره برای نخستين‌بار در كشور در شيراز گفت: فراخوان نخستين جشنواره ملی خوشنويسی «حافظ قرآن» از مهرماه در فضای اينترنتی در سطح كشور منتشر شده است.

وی با تصريح اينكه سايت hafezequran.ir متعلق به اين جشنواره ‌است، افزود: در مرحله اول فراخوان جشنواره مذكور حدود 650 اثر از سراسر ايران در اين سايت ثبت شد و پس از دو مرحله گزينش 275 اثر به اين مرحله نهايی راه پيدا كردند.

رستگار به رشته‌های جشنواره حافظ قرآن اشاره كرد و گفت: اين جشنواره در چهار رشته نستعليق، شكسته نستعليق، نسخ و ثلث و موضوع «آيات قرآن و اشعار حافظ» برگزار شد كه هم‌اكنون آثار برگزيده اين جشنواره در دو نگارخانه وصال و ملی شيراز در حال ارائه است.

دبير اجرايی نخستين جشنواره ملی خوشنويسی «حافظ قرآن» ادامه داد:‌ روز گذشته يعنی جمعه، 27 بهمن‌ماه ساعت 16 مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه در شيراز برگزار شد و ان‌شاءالله در روز پنج‌شنبه، سوم اسفندماه نيز ساعت 18 در تالار حافظ مراسم اختتاميه آن برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های اختتاميه جشنواره «حافظ قرآن» اظهار كرد: در روز اختتاميه اعلام نتايج و برگزيدگان جشنواره و همچنين بزرگداشت كاتب بزرگ قرآن ملا علی عسكر‌ارسنجانی برگزار می‌شود.

رستگار با يادآوری اينكه مراسم اختتاميه با حضور اساتيد طراز اول كشوری در رشته خوشنويسی و مسئولان استانی برگزار می‌شود، ابراز اميدواری كرد: با برگزاری چنين جشنواره‌ای آن هم برای نخستين‌بار در كشور بتوان گام‌های مؤثری در زمينه انس هنرمندان و خوشنويسان امروزی با قرآن كريم برداشت.

اين هنرمند شيرازی‌ به اهداف برگزاری اين جشنواره اشاره كرد و افزود: اشاعه فرهنگ قرآنی و هنر مقدس خوشنويسی ‌بين اقشار مختلف جامعه و رشد و تعالی هنر خوشنويسی ‌بين هنرمندان منطقه و كشور از جمله اهداف تعالی اين جشنواره محسوب می‌شود.

وی در پاسخ به اينكه استقبال از اين جشنواره كه برای نخستين‌بار در كشور برگزار می‌شود، چگونه بوده است، گفت: يكی از ويژگی‌های خاص جشنواره اين است كه عملاً همه نمايشگاه را در فضای اينترنتی داريم و از تمام كشور و مسافت‌های بسيار دور نيز هنرمندان می‌توانند آثار خود را برای اولين‌بار در اينترنت ملاحظه كنند.

رستگار افزود: از آمار و ارقام آثاری كه به دستمان رسيده است، شاهد استقبال بسيار خوب هنرمندان سراسر كشور و مخصوصاً اساتيد برجسته هستيم.

دبير اجرايی نخستين جشنواره ملی خوشنويسی «حافظ قرآن» خاطرنشان كرد: نمايشگاه اين جشنواره تا روز سوم اسفندماه يعنی روز مراسم اختتاميه آن دائر است.

وی با اشاره به آثار برگزيده اين جشنواره بيان كرد: تعداد برگزيدگان در هر رشته متفاوت است ولی جمعاً 25 اثر حائز جايزه و لوح تقدير شناخته شدند.

رستگار در پاسخ به اينكه آيا تمهديداتی برای استمرار اين جشنواره انديشيده شده است، افزود: نام اين جشنواره را نخستين جشنواره ملی خوشنويسی «حافظ قرآن» نهاديم يعنی ان‌شاءالله در صورتی‌كه مسئولان بتوانند مخصوصاً از لحاظ مالی اين جشنواره را حمايت كنند، حتماً ادامه دارد.

اين هنرمند شيرازی به دست‌اندركاران اين جشنواره اشاره كرد و گفت:‌ جشنواره مذكور به‌همت اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با همكاری انجمن خوشنويسان شيراز و همچنين معاونت فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری شيراز برگزار شد.

وی در بخش پايانی سخنان خود در پاسخ به اينكه استقبال مسئولان قرآنی كشور و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اين جشنواره چگونه بوده است، گفت:‌ متأسفانه استقبال چندانی از سوی اين مسئولان از اين جشنواره نشده است و دست‌اندركاران اين جشنواره جهت برگزاری و دعوت اساتيد و هنرمندان سراسر كشور از لحاظ مالی در مضيقه هستند و بودجه‌ای كه برای برگزاری جشنواره مذكور پيش‌بينی شده بود، هنوز از سوی اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس كامل پرداخت نشده است.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:11توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             دومين جشنواره شعر «گلواژه‌های مطهر» ارديبهشت برگزار می‌شود

دومين جشنواره شعر «گلواژه‌های مطهر» ارديبهشت سال آينده در راستای ترويج ديدگاه‌ها، انديشه‌ها و آثار شهيد مطهری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، معاونت فرهنگی بنياد علمی و فرهنگی استاد شهيد مرتضی مطهری، با همكاری و مشاركت نهادها و سازمان‌های فرهنگی، دومين جشنواره شعر «گلواژه‌های مطهر» را به منظور ترويج ديدگاه‌ها، انديشه‌ها و آثار استاد شهيد مرتضی مطهری و ايجاد زمينه بيشتر برای بهره‌مندی شعر معاصر از آثار آن شهيد، برگزار می‌كند.

محورهای موضوعی اين جشنواره ادبی، زندگی، شخصيت و وجه معلمی شهيد مطهری، آراء و افكار شهيد مطهری و شهيد مطهری در انديشه دينی معاصر است و منابع مورد استفاده برای خلق اثر در اين زمينه، آثار و انديشه‌های استاد مطهری و آثار مرتبط با شهيد مطهری است كه علاقه‌مندان می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

اين جشنواره ادبی در دو بخش كلاسيك و قالب‌های نو برگزار می‌شود و از جمله شرايطی كه برای شركت در اين جشنواره در نظر گرفته شده، اين است كه آثار نبايد در هيچ جشنواره‌ای برگزيده شده باشد و محدوديتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را پنجم اسفندماه امسال به دبيرخانه ارسال كنند.

رضا اسماعيلی، عبدالرحيم سعيدی‌راد، سيروس مرادی، مصطفی محدثی‌خراسانی، فاطمه طارمی، محمد دارايی و عليرضا درخشانی، اعضای شورای برنامه‌ريزی اين جشنواره هستند.

در بخش‌های مختلف 20 نفر به عنوان منتخب برگزيده و به نفرات اول تا سوم به ترتيب تنديس جشنواره، لوح تقدير و مبلغ 15، 10 و 7 ميليون ريال اهداء و از آثار 14 نفر نيز به عنوان شايستگان تقدير با اهدای مبلغ چهار ميليون ريال قدردانی می‌شود.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:10توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             نخستين جشنواره «طلوع» در فارس برگزار می‌شود

با موضوع سبك زندگی ايرانی ـ اسلامی، نخستين جشنواره استانی فيلم و عكس «طلوع» در فارس برگزار می‌شود.

  محمد‌علی چوبينی، مشاور مدير‌كل آموزش وپرورش فارس در امور جوانان امروز شنبه، 28 بهمن‌ماه در جمع دست‌اندركاران برگزاری جشنواره استانی فيلم

و عك

س طلوع گفت: امروز جبهه استعمارگر غرب به‌دليل تسلط بر دانش و استفاده بسيار هوشمندانه از‌ مقوله هنر و گسترش آن به‌واسطه احاطه بر رسانه‌ها در حال گسترش‌ تفكر، فرهنگ و سبك زندگی خود هستند.

وی افزود: سوءاستفاده از دانش و تكنولوژی آميخته به هنر كه نمونه‌های امروزی آن را در اينترنت و شبكه‌های اجتماعی، بازی‌های رايانه‌ای، سينما و ... می‌توان ديد، تهديد بسيار جدی در جهت تغيير سبك زندگی جوانان ايرانی به سمت غرب است.

چوبينی با اشاره به بيانات رهبری انقلاب در خصوص تهاجم فرهنگی گفت: رهبری از سال‌های قبل با گوشزد كردن تهاجم فرهنگی، خواستار مقابله جدی با آن شده‌اند و اخيراً نيز در يك سخنرانی تاريخی به مقوله تمدن اسلامی و سبك زندگی اسلامی و ايرانی پرداختند.

اين مقام مسئول تصريح كرد: توانمند كردن و شناسايی دانش‌آموزان و معلمان جوان در حوزه هنر و توليد محتوای ايرانی ـ اسلامی يك حركت ارزشمند است كه در اين جشنواره طلوع به اين مهم توجه می‌شود.

يادآور می‌شود، نخستين جشنواره فيلم كوتاه و عكس طلوع به‌ همت امور جوانان اداره‌كل آموزش و پرورش فارس و سازمان بسيج دانش‌آموزی فارس ويژه فرهنگيان جوان و دانش‌آموزان دبيرستانی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند تا تاريخ 26 فروردين‌ماه 92 آثار خود را در رابطه با سبك زندگی ايرانی ـ اسلامی به دبيرخانه جشنواره ارسال كنند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:8توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             داوری آثار جشنواره نشريات مكتوب و ديجيتال قرآنی با حضور داوران متخصص

عضو ستاد اجرايی جشنواره نشريات مكتوب و ديجيتال (آيات) گفت: با توجه به تنوع آثار قرآنی رسيده به جشنواره، اين ستاد جلسات داوری‌ها را به صورت تخصصی برگزار می‌كند.

حجت‌الاسلام سيدرحيم موسوی، عضو ستاد اجرايی جشنواره نشريات مكتوب و ديجيتال (آيات)، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با بيان اين مطلب اظهار كرد: از ابتدای مردادماه امسال، چندين جلسه كارشناسی با موضوع جشنواره آيات در سطح معاونت فرهنگی اداره كل ارشاد استان تهران برگزار شد كه در اين زمينه با دعوت از سه كارشناس حوزه رسانه به صورت اختصاصی برای طرح محورهای مختلف جشنواره اظهار نظر داشتند.

دبير شورای ترويج فرهنگ ايثار و شهادت اداره كل فرهنگ و ارشاد استان تهران با بيان اينكه خوشبختانه تاكنون مراحل اجرايی جشنواره به خوبی پيگيری شده است، اضافه كرد: تنوع آثار رسيده در بخش‌های مقاله پژوهشی، شعر، داستان به همراه داستانك، خبرگزاری‌ها و مطبوعات، ستاد برگزاری جشنواره را ملزم كرد كه در هر بخش داوران صاحب‌نظر را انتخاب كند تا بررسی آثار به صورت تخصصی صورت گيرد.

حجت‌الاسلام موسوی با اشاره به تعداد زياد آثار رسيده به جشنواره گفت: آثار در دو نوبت بازبينی می‌شود كه در صورت تأييد در مرحله اول بازبينی، آثار به مرحله داوری نهايی خواهند رفت. نتايج 20 اسفند‌ماه در مراسم اختتاميه دومين دوره اين جشنواره كه در تالار وحدت برگزار می‌شود، اعلام خواهد شد.

يادآوری می‌شود، حجت‌الاسلام موسوی با دريافت حكم از معاون فرهنگی، مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی اداره كل ارشاد استان تهران بعنوان دبير شورای ترويج فرهنگ ايثار و شهادت اين اداره كل و همچنين عضو ستاد اجرايی جشنواره قرآنی آيات منصوب شده است.


+ نوشته شده درشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:56توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             «كربلا» و «اسلام‌كوئيست»؛ برترين وب‌های دينی سال 91

پنجمين جشنواره «وب ايران» برترين سايت‌های سال 91 را معرفی كرد كه در گروه دين و معارف، سايت karbobala.com نظر هيئت داوران و «اسلام‌كوئيست» نظر كاربران را كسب و به عنوان برترين سايت‌ها معرفی شدند.

  پنجمين جشنواره «وب ايران» برترين سايت‌های سال ۱۳۹۱ را در ۵۴ گروه معرفی كرد.

در گروه دين و معارف، سايت karbobala.com نظر هيئت داوران را كسب كرد و سايت islamquest.net در بخش نظر مردمی به عنوان برترين وب‌های مذهبی سال 91 ايران معرفی شدند.

گزارش زنده اين مراسم در نشانی live.iranwebfestival.com به همراه معرفی برنده‌های بخش داوری و برندگان انتخاب مردمی قابل مشاهده است. همچنين گزارش تصويری اين مراسم كه توسط سايت دوربين دات‌نت تهيه شده است نيز در نشانی www.dourbin.net/albumdetail-8647-fa.html قابل مشاهده است.

در اين دوره از جشنواره وب ايران بيش از شش هزار وب سايت با يكديگر به رقابت پرداختند كه در نهايت سايت‌های برتر توسط هيأت داوران جشنواره مشخص شدند. جشنواره وب ايران، امسال با حمايت مركز فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

گفتنی است، در بين گروه‌های مختلف وب‌سايت‌هايی كه مورد بررسی قرار گرفت گروه «فرهنگی» با زيرمجموعه سينما و تئاتر موسيقی، فرهنگ و هنر، دين و معارف، عكاسی و دفاع مقدس نيز در پنجمين جشنواره وب ايران معرفی می‌شوند.
برای مشاهده برترين‌ها اينجا را كليك كنيد!


+ نوشته شده درشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:55توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             اعلام اسامی برگزيدگان نخستين جشنواره بازی‌نويسی با مضامين قرآنی

در افتتاحيه نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم كه 25 بهمن در حوزه هنری سازمان تبليغات اسلامی برگزار شد، اسامی برگزيدگان نخستين جشنواره بازی نامه نويسی با مضامين قرآنی اعلام و از برگزيدگان تجليل شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، در مراسم افتتاحيه نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم كه 25 بهمن با حضور مسئولان قرآنی و مديران دستگاه های فرهنگی كشور در حوزه هنری سازمان تبليغات اسلامی برگزار شد اسامی برگزيدگان نخستين جشنواره بازی نامه نويسی با مضامين قرآنی اعلام و از برگزيدگان اين جشنواره تجليل شد.

براساس اين گزارش، اين جشنواره در سه بخش «بازی‌نامه نويسی»، «پيش توليد» و «ايده‌پردازی» برگزار شد كه در بخش بازی‌نامه‌نويسی، رتبه اول و دوم به هيچ يك از آثار اختصاص نداشت و «بهنام رضی‌پور» رتبه سوم را در اين بخش به خود اختصاص دهد.

همچنين در اين بخش از «حميدرضا عباسی» و «مؤسسه رسانه‌گستر بنيس» به ‌عنوان آثار شايسته تقدير تجليل شد. در بخش ايده پردازی نخستين جشنواره بازی نامه نويسی با مضامين قرآنی نيز رتبه نخست به فردی اختصاص نداشت و «امين سلمانی» و «حسن متّقی» به ترتيب حائزان رتبه دوم و سوم شدند و از «آرمان بلالی‌مقدم» و «اميرحسين قبالی» به‌ عنوان آثار شايسته تقدير تجليل شد.

يادآور می شود، با اعلام فراخوان نخستين جشنواره بازی نامه نويسی با مضامين قرآنی از سوی سازمان دارالقرآن الكريم، در مجموع 40 اثر به دبيرخانه اين جشنواره ارسال شده بود كه 7 اثر از اين آثار در مراسم افتتاحيه مسابقات قرآنی تسنيم تجليل شدند.


+ نوشته شده درشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:53توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             همه آثار رسيده به جشنواره آيات داوری می‌شود

جانشين دبير جشنواره رسانه‌ها، نشريات مكتوب و ديجيتال قرآنی آيات گفت: با توجه به استقبال قرآن‌دوستان از دومين دوره اين جشنواره همه آثار رسيده با دقت نظر كامل داوری می‌شوند.

محمدصادق افراسيابی، جانشين دبير جشنواره رسانه‌ها، نشريات مكتوب و ديجيتال آيات، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با اعلام اين خبر اظهار كرد: برخی شركت‌كنندگان، ممكن است بيش از يك اثر برای شركت در جشنواره ارسال كرده باشند كه با مصوبه ستاد اجرايی برگزاری، مقرر شده همه آثار داوری شوند.

وی با ابراز خرسندی از تنوع بسيار خوب آثار در پنج بخش خبر و گزارش خبری، مقاله، شعر، داستان و داستانك و عكس جشنواره آيات تأكيد كرد: اقبال گسترده قرآن‌دوستان وظيفه ما و داوران جشنواره را در زمينه معرفی بهترين‌ها، بسيار سنگين كرده است كه اميدواريم با عنايت خداوند متعال شاهد برگزاری جشنواره‌ای موفق‌تر از پيش باشيم.

افراسيابی افزود: به طور حتم در صورت معرفی جشنواره به همه هنردوستان به ويژه علاقه‌مندان هنر‌های مربوط به قرآن در جشنواره‌‍‌های آينده شاهد ارتقای سطح آثار رسيده به جشنواره خواهيم بود كه اين مستلزم اطلاع‌رسانی شايسته و در شأن رسانه‌های قرآنی است.

يادآوری می‌شود، اختتاميه دومين جشنواره رسانه‌ها، نشريات مكتوب و ديجيتال آيات 20 اسفند در تالار وحدت با حضور اصحاب رسانه برگزار ميشود.


+ نوشته شده درشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:53توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             اسكان 7 روزه نمايشگاه سيار قرآن در زاهدان

مدير برگزاری نمايشگاه سيار قرآن از اسكان 7 روزه نمايشگاه سيار قرآن و استقبال هزار نفری آحاد مردم در محل نمايشگاه‌های دائمی شهرستان زاهدان خبر داد.

غلامعلی دمساز، مدير برگزاری نمايشگاه سيار قرآن در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، با بيان اين خبر كه نمايشگاه سيار قرآن از 24 بهمن‌ماه در شهرستان زاهدان برپا شده است، اظهار كرد: از سوی مؤسسه مركز تربيت‌مدرس و استاد قرآن تربت‌جام و همچنين مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور نمايشگاه سيار قرآن در زاهدان برپا شده است.

مديرمسئول مؤسسه مركز تربيت‌مدرس و استاد قرآن تربت‌جام در ادامه به مدت زمان برگزاری اين نمايشگاه قرآنی اشاره و تصريح كرد: نمايشگاه سيار قرآن از 24 تا 30 بهمن‌ماه در شهرستان زاهدان داير خواهد بود.

اين فعال قرآنی برگزاری اين نمايشگاه قرآنی را در محل دائمی نمايشگاه‌های بين‌المللی زاهدان نام برد و افزود: روزانه بيش‌از هزار نفر از فعالان قرآنی كشور برای بازديد از نمايشگاه سيار قرآن ديدن می‌كنند.

وی ضمن بيان مطلب فوق تأكيد كرد: نمايشگاه سيار قرآن با ارائه تابلوهای نقاشی از سوره واقعه در شهرستان زاهدان برپا شده است.

عضو هيئت مديره اتحاديه تشكل‌های قرآنی كشور در پايان يادآور شد: پس از برپايی نمايشگاه سيار قرآن با توجه به استقبال گسترده شهرستان زاهدان در نظر گرفته شده است تا به‌مدت 7 روز در دانشگاه ملی زاهدان نيز برپا شود.


+ نوشته شده درشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:51توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             برگزيدگان نخستين جشنواره بازی‌نامه‌نويسی با مضامين قرآنی تجليل شدند

برگزيدگان نخستين جشنواره بازی‌نامه‌نويسی با مضامين قرآنی، شب گذشته 25 بهمن، در حاشيه برگزاری مراسم افتتاحيه نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم معرفی و تجليل شدند.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، مراسم افتتاحيه نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم ويژه كاركنان و مديران دستگاه‌های فرهنگی كشور شب گذشته، 25 بهمن‌ماه در سالن اجتماعات حوزه هنری سازمان تبليغات اسلامی برگزار شد و در حاشيه اين مراسم برگزيدگان نخستين جشنواره بازی‌‌نامه‌نويسی با مضامين قرآنی مورد تجليل قرار گرفتند.

براساس اين گزارش، مهدی قره‌شيخ‌لو، رئيس سازمان دارالقرآن‌الكريم در اين مراسم با اشاره به برگزاری نخستين جشنواره بازی‌نامه‌نويسی با مضامين قرآنی از سوی سازمان دارالقرآن‌الكريم، عنوان كرد: ما در بودجه نيم‌درصدی قرآنی 3 برنامه داشتيم كه يكی از اين برنامه‌ها برگزاری جشنواره بازی‌نامه‌نويسی با مضامين قرآنی بود كه برگزيدگان اين جشنواره در حاشيه مراسم افتتاحيه نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم تجليل می‌شوند.

وی با عنوان اين مطلب كه نوجوانان و جوانان ما برای بازی‌های رايانه‌ای وقت زيادی را صرف می‌كنند، گفت: در سازمان دارالقرآن‌الكريم بنا را بر آن گذاشتيم كه توجه ويژه‌ای به انجام فعاليت‌های قرآنی در فضای مجازی داشته باشيم و شرايطی را ايجاد كنيم تا افرادی كه در اين حوزه صاحب‌نام هستند با استفاده از مفاهيم قرآنی بازی‌هايی را طراحی كنند تا زمانی كه كودكان و نوجوانان وقت خود را در فضای مجازی و با بازی‌های رايانه‌ای می‌گذرانند بتوانند از بازی‌هايی با مضامين قرآنی استفاده كنند.

رئيس سازمان دارالقرآن‌الكريم با بيان اينكه در برگزاری نخستين جشنواره بازی‌نامه‌نويسی با مضامين قرآنی از همكاری و مشاركت مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبيان، مؤسسه نشر الكترونيك و ساير بخش‌ها بهره گرفتيم، افزود: در مجموع حدود 40 اثر به دبيرخانه جشنواره ارسال شد و با توجه به اينكه اين جشنواره يك كار جديد و جوانی است همين تعداد آثار نيز بسيار قابل قبول است و زمينه‌ای را فراهم می‌كند تا از سال‌های بعد آثار بيشتری در اين جشنواره دريافت شود.


وی ادامه داد: از ميان 40 اثر دريافت شده در دبيرخانه نخستين جشنواره‌ بازی‌نامه‌‌نويسی با مضامين قرآنی، 7 اثر از سوی هيئت داوران جشنواره به عنوان آثار برتر معرفی شده‌اند.

گزارش ايكنا حاكی است، در حاشيه اين مراسم از برگزيدگان نخستين جشنواره بازی‌نامه‌نويسی با مضامين قرآنی در دو بخش بازی‌نامه‌نويسی و ايده‌پردازی با حضور مسئولان حاضر در مراسم تجليل شد.

اين جشنواره در سه بخش «بازی‌نامه نويسی»، «پيش توليد» و «ايده‌پردازی» برگزار شد كه در بخش بازی‌نامه‌نويسی، رتبه اول و دوم به هيچ يك از آثار اختصاص نداشت و «بهنام رضی‌پور» رتبه سوم را در اين بخش به خود اختصاص دهد.

همچنين در اين بخش از «حميدرضا عباسی» و «مؤسسه رسانه‌گستر بنيس» به ‌عنوان آثار شايسته تقدير تجليل شد. در بخش ايده‌پردازی نخستين جشنواره بازی‌نامه نويسی با مضامين قرآنی نيز رتبه نخست به فردی اختصاص نداشت و «امين سلمانی» و «حسن متّقی» به ترتيب حائزان رتبه دوم و سوم شدند و از «آرمان بلالی‌مقدم» و «اميرحسين قبالی» به‌ عنوان آثار شايسته تقدير تجليل شد.

يادآور می شود، با اعلام فراخوان نخستين جشنواره بازی‌نامه نويسی با مضامين قرآنی از سوی سازمان دارالقرآن الكريم، در مجموع 40 اثر به دبيرخانه اين جشنواره ارسال شده بود كه 7 اثر از اين آثار در مراسم افتتاحيه مسابقات قرآنی تسنيم تجليل شدند.

يادآور می‌شود، قره‌شيخ‌لو، رئيس سازمان دارالقرآن‌الكريم در مراسم افتتاحيه نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم، عنوان كرد: برگزاری مسابقات قرآنی تسنيم ويژه كاركنان و مديران دستگاه‌های فرهنگی كشور دو سال پيش از سوی مركز آموزش آستان مقدس حضرت عبدالعظيم الحسنی(ع) پيشنهاد شد كه برگزاری اين مسابقات بنا به دلايلی به تأخير افتاد و امسال نخستين دوره آن برگزار شد.

وی با بيان اينكه از ابتدا بنا شد كه مسابقات قرآنی تسنيم در دو مرحله استانی و كشوری برگزار شود، عنوان كرد: مرحله استانی مسابقات قرآنی تسنيم آذرماه با حضور چهارهزار نفر از كاركنان و مديران دستگاه‌های فرهنگی در تمامی استان‌ها برگزار شد و از مجموعه شركت‌كنندگان در مرحله استانی، حدود 150 نفر برای حضور در مرحله كشوری معرفی شده و با هم رقابت می‌كنند.

قره‌شيخ‌لو در اين بخش از سخنان خود با عنوان اين مطلب كه مسابقات قرآنی تسنيم در سه بخش مفاهيم، قرائت و حفظ قرآن كريم برگزار می‌شود، افزود: مرحله كشوری اين مسابقات از صبح تا ظهر روز پنج‌شنبه 26 بهمن در سالن اجتماعات حوزه هنری سازمان تبليغات اسلامی در دو بخش خواهران و برادران برگزار خواهد شد.

رئيس سازمان دارالقرآن‌الكريم در ادامه پيشنهاد كرد كه برای برگزاری مسابقات قرآنی تسنيم طی سال‌های آينده، دبيرخانه اين مسابقات تشكيل شود و با تشكيل دبيرخانه، مسابقات قرآنی تسنيم هر سال به ميزبانی يكی از دستگاه‌های فرهنگی كشور و با كيفيت بالاتری برگزار شود. همچنين اين مسابقات كه هم‌اكنون در سطح دستگاه‌های فرهنگی برگزار می‌شود ظرفيت آن را دارد كه برای كاركنان دستگاه‌های دولتی كشور نيز برنامه‌ريزی و اجرا شود.

اين مراسم با حضور استاد عباس سليمی، قاری ممتاز و بين‌المللی قرآن كريم، حجت‌الاسلام والمسلمين غلامی، دبير شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری، اسحاقی، معاون دبير شورای عالی انقلاب فرهنگی، مهدی قره‌شيخ‌لو، رئيس سازمان دارالقرآن‌الكريم و مينايی رئيس بنياد ملی بازی‌های رايانه‌ای برگزار شد.


+ نوشته شده درپنجشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۱ساعت 15:4توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             فراخوان دريافت مقاله در حوزه امنيت فضای مجازی منتشر شد

دفتر تحقيقات كاربردی پليس فتا برای علاقه‌مندان به همكاری علمی با پليس فتا، آماد‌گی خود را برای دريافت مقالات تخصصی اعلام كرد.

  به نقل از وب‌سايت اطلاع‌رسانی پليس فتا، دفتر تحقيقات كاربردی پليس فتا برای افرادی كه تمايل دارند با اين پليس همكاری علمی داشته باشند، آماده دريافت مقالات تخصصی است. ضمناً از مقالات برتر قدردانی و در وب‌سايت پليس فتا نمايه خواهد شد.

دفتر تحقيقات كاربردی پليس فتا در محورهای ذيل آماده دريافت مقالات تخصصی است. در محور اقتصادی موضوعاتی مانند شيوه‌های پيشگيری از جرايم بانك‌داری الكترونيك و اقتصادی، كلاه‌برداری اينترنتی، بانك‌داری الكترونيكی و جرايم اقتصادی نوين، روش‌های تشخيص جرايم اقتصادی در فضای سايبر بيان شده است.

در محور‌ اجتماعی، موضوعات واقعيت سايبری، انسان سايبری و جامعه سايبری، ماهيت و چيستی جرايم سايبری، فرصت‌ها و تهديدهای شبكه‌های اجتماعی‌، رابطه هويت و كنش فردی با جرايم سايبری، نقش نهادهای اجتماعی در پيشگيری از جرايم سايبر، روش‌های پيشگيری اجتماعی در فضای سايبری مطرح شده است.

محور فنی نيز شامل روش‌ها و ابزارهای قانونی جمع‌آوری ادله ديجيتال، روش‌ها و ابزارهای رديابی مجرمين در فضای سايبر، آسيب‌پذيری و تهديدات فنی در فضای سايبر، روش‌های آنتی فارنزيك در فضای سايبر و آينده‌نگاری فضای سايبری است و در محور حقوقی؛ موضوعات پيشگيری وضعی در فضای سايبر، حقوق افراد و حريم خصوصی در فضای سايبر، مسئوليت‌های ارائه‌دهندگان خدمات داخلی و بين‌المللی در فضای سايبر، خلاءهای قانونی در رسيدگی به جرايم سايبر، نقش روابط بين‌الملل در رسيدگی به جرايم سايبری و جرم‌شناسی و حقوق جزای اختصاصی جرايم سايبر بيان شده است.

لازم به ذكر است علاقه‌مندان، می‌توانند برای كسب اطلاعات بيشتر و نحوه تدوين و ارسال مقالات به وب‌سايت اطلاع‌رسانی پليس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir مراجعه كنند.


+ نوشته شده درپنجشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۱ساعت 14:56توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             رقابت‌های كشوری نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم در حال برگزاری است

 رقابت‌های كشوری نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم از صبح امروز، 26 بهمن، با حضور 135 نفر از مديران و كاركنان دستگاه‌های فرهنگی كشور در حوزه هنری سازمان تبليغات اسلامی آغاز شده و هم‌اكنون در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، با برگزاری مراسم افتتاحيه نخستين دوره مسابقات قرآن تسنيم كه شب گذشته 25 بهمن با حضور استاد عباس سليمی، قاری ممتاز و بين‌المللی قرآن كريم، حجت‌الاسلام والمسلمين غلامی، دبير شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری، اسحاقی، معاون دبير شورای عالی انقلاب فرهنگی، مهدی قره‌شيخ‌لو، رئيس سازمان دارالقرآن‌الكريم و مينايی، رئيس بنياد ملی بازی‌های رايانه‌ای در سالن اجتماعات حوزه هنری سازمان تبليغات اسلامی برگزار شد، رقابت‌های مرحله كشوری اين دوره از مسابقات از صبح امروز 26 بهمن به شكل رسمی در حوزه هنری سازمان تبليغات اسلامی آغاز شد.

براساس اين گزارش، رقابت‌های مرحله كشوری نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم با حضور 135 نفر از برگزيدگان مرحله استانی در سه بخش تلاوت، مفاهيم و حفظ قرآن و در هفت رشته كلی آغاز شده كه مسابقات قرآن بانوان و آقايان به صورت همزمان و در دو سالن مجزا در حال برگزاری است.

مرحله كشوری رقابت‌های مسابقات قرآنی تسنيم تا ظهر امروز 26 بهمن برگزار خواهد شد و با پايان يافتن اين مسابقات و مشخص شدن نتايج داوری، دو كارگاه آموزشی نيز برای مديران دستگاه‌های فرهنگی كشور پيش‌بينی شده كه اين دو كارگاه آموزشی نيز بعد از ظهر امروز از ساعت 14 تا 18 در حوزه هنری سازمان تبليغات اسلامی برگزار می‌شود.

برگزيدگان مرحله كشوری نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم كه از سوی هيئت داوران اين مسابقات معرفی خواهند شد، در مراسم اختتاميه اين مسابقات كه امشب 26 بهمن‌ماه به همراه هفتمين همايش تكريم چهره‌های قرآنی برگزار خواهد شد، تجليل می‌شوند و نفرات برتر هر رشته در بخش بانوان و آقايان جوايز خود را در اختتاميه مسابقات دريافت كرده و نفرات دوم و سوم نيز جوايز خود را خارج از مسابقه دريافت می‌كنند.

يادآور می‌شود، نخستين دوره مسابقات قرآنی تسنيم با همكاری سازمان دارالقرآن ‌الكريم، آستان مقدس حضرت عبدالعظيم الحسنی(ع)، شورای توسعه فرهنگ قرآنی كشور و ... ويژه كاركنان و مديران دستگاه‌های فرهنگی كشور پيش‌بينی شده است.


+ نوشته شده درپنجشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۱ساعت 14:54توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             كنگره ملی امام حسن‌(ع) 14 اسفند برپا می‌شود

كنگره ملی امام حسن‌(ع) 14 اسفندماه سال جاری، از سوی اداره‌كل اوقاف و امور خيريه گيلان برپا می‌شود.

  اواسط مهرماه سال جاری، فراخوان مقاله كنگره ملی امام حسن(ع) اعلام و طی مدت چهار ماه 151 مقاله از اقصی نقاط كشور به دبيرخانه همايش ارسال شد.

همچنين، در حال حاضر هيئت داوران كه متشكل از تعدادی از استادان برجسته دانشگاهی است به ارزيابی آثار واصله مشغول هستند.

بنابر اين گزارش، محورهای اين كنگره در بخش‌های سياسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، نصايح و بررسی خطب و كلمات نورانی امام حسن مجتبی(ع) است.

يادآوری می‌شود، كنگره ملی امام حسن‌(ع) روز 14 اسفندماه سال جاری، از سوی اداره‌كل اوقاف و امور خيريه گيلان همراه با تجليل از نفرات برتر برپا می‌شود.


+ نوشته شده درچهارشنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۱ساعت 2:30توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             داوری آثار جشنواره رسانه‌های ديجيتال مهدوی آغاز شد

 داوری آثار نخستين جشنواره رسانه‌های ديجيتال مهدوی آغاز شده است و تا پايان بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، نخستين جشنواره رسانه‌های ديجيتال مهدوی به همت مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های ديجيتال و با محوريت دبيرخانه مستقر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.

محتوای تلفن همراه، هنرهای ديجيتال، نرم‌افزار‌های رسانه‌ای، پايگاه‌های اينترنتی و وبلاگ‌ها از بخش‌های مختلف جشنواره رسانه‌های ديجيتال مهدوی به شمار می‌‌رود.

همچنين از ديگر محورهای جشنواره، می‌توان به فرهنگ و معارف مهدوی، مبانی مهدويت، آسيب‌شناسی مباحث مهدوی، مهدويت و آخرالزمان، حكومت در زمان غيب، مهدويت و آخرالزمان، دشمن‌شناسی اشاره كرد.

از ديگر بخش‌های جشنواره، می‌توان به آثار مكتوب در قالب ايبوك اشاره كرد تا علاقه‌مندان به اين حوزه بتوانند آثار مكتوب خود را به جشنواره ارسال كنند.

داوری آثار جشنواره از پايان هفته پيش آغاز شده است و تا پايان بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت. همچنين پيش‌بينی شده بود كه اين جشنواره روز دوشنبه، 23 بهمن‌ماه به كار خود پايان دهد، اما به دليل به وجود آمدن برخی مشكلات، زمان آن به تعويق افتاد. زمان برپايی جشنواره متعاقباً اعلام خواهد شد.

عناوين داوری جشنواره رسانه‌های مهدوی در بخش جوايز اصلی بهترين نرم‌افزار فرهنگ و معارف مهدوی، بهترين پايگاه پورتال فرهنگ و معارف مهدوی، بهترين وبلاگ مهدوی، بهترين محتوای نرم‌افزار رسانه‌ای همراه مهدوی، بهترين اثر پويانمايی مهدوی با موضوع محور‌های جشنواره، بهترين ايده فعاليت ديجيتال در حوزه مهدويت، بهترين بازی رايانه‌ای مهدوی و بهترين پايگاه اينترنتی مهدوی است.


+ نوشته شده درچهارشنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۱ساعت 2:26توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             امكان شركت در مسابقه اينترنتی «گستره دين» تا پايان بهمن‌‌ فراهم است

 مهلت پاسخگويی به پرسش‌های مسابقه اينترنتی چهارمين جشنواره ملی مطالعات قرآنی دانشجويان ايران با محوريت كتاب «گستره دين» تا پايان بهمن‌ماه ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران‌(ايكنا)، سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشگاهيان كشور اين جشنواره را در بخش‌های آزمون حضوری و غيرحضوری، مسابقه پيامكی، مقاله‌نويسی و برگزاری نشست‌های تخصصی با محوريت كتاب «گستره دين» ويژه دانشجويان برگزار می‌كند. شركت در مسابقه اينترنتی اين جشنواره برای عموم آزاد است.

فرصت شركت در بخش مسابقه اينترنتی تا پايان بهمن‌ماه اعلام شده است. همچنين مراسم اختتاميه و اهدای جوايز به نفرات برتر اين مسابقه، نيمه اول اسفند‌ماه سال جاری برپا می‌شود و تاكنون بيش از چهار هزار نفر در مسابقه اينترنتی گستره دين شركت كرده‌اند.

گفتنی است، چهارمين جشنواره ملی مطالعات قرآنی دانشجويان ايران با هدف اعتلای فرهنگ كتاب‌خوانی در بين دانشجويان و عموم جامعه، افزايش آگاهی دانشجويان از لزوم وجود دين در زندگی، ارتقای سطح علمی و قرآنی عموم جامعه و توجه به مبانی تحول در سبك زندگی ايمانی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی اينترنتی www.quran.ir يا www.iska.ir پاسخگوی 20 پرسش چهارگزينه‌ای اين مسابقه قرآنی باشند. مهلت شركت در مسابقه اينترنتی، پايان بهمن‌ماه سال جاری اعلام شده است.

گفتنی است، كتاب گستره دين، خلاصه‌ای از كتاب انتظار بشر از دين، نوشته حضرت آيت‌الله العظمی جوادی آملی است و دانشجويان می‌توانند برای دريافت كتاب به واحدهای جهاد دانشگاهی و دفاتر فرهنگی دانشگاه‌های سراسر كشور مراجعه كنند. 


جهت مشاهده مسابقه اينجا را كليك كنيد!


+ نوشته شده درچهارشنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۱ساعت 2:24توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 
جامع الفتاوا - ويژه تلفن همراه
مفاتيح الجنان - ويژه تلفن همراه
صحيفه سجاديه - ويژه تلفن همراه
ادعیه و زیارتنامه ها
نقشه مدینه منوره
 متن کامل قرآن
 به همراه ترجمه فارسی
خطبه غدیریه
مجموعه فیلمهای
 آموزش احکام-ویژه موبایل
دعای عهد
تعقیبات نمازهای یومیه

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ zolalevahy محفوظ می باشد.
طراحی شده توسط 
سید جعفر فاطمی نوش آبادی