وبلاگ تخصصی قرآن مجید                         زلال وحی وبلاگ تخصصی قرآنی-کتاب ماندگار

پرچم ایرانفارسی  -  Arabic  -  English

 

مقام معظم رهبري:
قرآنی شدن به این است که ملت با قرآن آمیخته بشود، به قرآن عمل کند، معرفت قرآنی را به طور کامل به دست بیاورد. ما امروز در دنیای اسلام این را کم داریم. اسم اسلام همه‌جا هست، تفاخر به اسلام همه جا هست،ُ ادعای مسلمانی همه جا هست، آنچه ما به آن نیاز داریم، ان آمیخته شدن به معارف قرآن و به عمل قرآن است، که این مسلمانی واقعی است. ما می‌خواهیم که ملت ما قرآن را بتوانند درک کنند و از آن استفاده کنند. هدف از همه‌ی این تشریفات و این مسابقه‌ها و این وقت گذرانی‌ها و این تشویق‌ها و این زحمت‌هایی که آقایان می‌کشند، هدف این است که ملت ما با قرآن آشنا بشوند. ما دوریم از قرآن، ما دوریم از قرآن. اگر یک ملتی با معرفت قرآنی آشنا بشود، بسیاری از کارها برای او آسان خواهد شد. حرکت برای او آسان خواهد شد. شما ملاحظه کنید، همین مقداری که ملت ما درهای قرآن را به روی خود باز کرد، که این به برکت انقلاب شد، ببینید چه تحولی در ملت ما به وجود آمد. ببینید چه عظمت و چه عزتی ملت ما پیدا کرد، به همین مقدار اندک حرکتی که به سمت قرآن کردیم. قرآن این جور است اگر حرکت به سمت قرآن به شکل کاملی انجام بگیرد. آن وقت این ملت همان چیزی خواهد شد که قرآن کریم خبر داده است. تاریخ را مسلمان‌ها عوض کردند به برکت قرآن.

                             اعلام برگزيدگان مسابقه اينترنتی «رهنمود»

مسابقه اينترنتی «رهنمود» كه به مناسبت سی ‌و چهارمين دهه فجر انقلاب اسلامی از سوی سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشگاهيان كشور برگزار شد، برگزيدگان خود را اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، مسابقه اينترنتی «رهنمود» در راستای بازخوانی انديشه‌های مقام معظم رهبری درباره وظايف، رسالت و خط مشی جهاد دانشگاهی و بهره‌گيری از منويات معظم له در برنامه‌ريزی و سياست‌گذاری فعاليت‌های جهاد دانشگاهی به همت سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشگاهيان كشور برگزار شد.

همچنين پيگيری مطالبات معظم له و نحوه پيشبرد منويات ايشان در سطوح مختلف فعاليت‌های جهاد دانشگاهی، تعميق و توسعه فرهنگ كتاب‌خوانی در ميان اعضای و خانواده جهاد دانشگاهی از ديگر اهداف اين مسابقه اينترنتی به شمار می‌شود.

نگار مطهررئوف از سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشگاهيان كشور، ميثم جيريائی‌شراهی از جهاد دانشگاهی واحد مركزی اراك، فرشته احمدی از يزد، فرنگيس، سميرا، علی و مجتبی جيريائی‌شراهی از اراك، همچنين الهه فرمانبرفدافن از مشهد، محمد مشكينی از جهاد دانشگاهی واحد اميركبير برگزيدگان اين مسابقه اينترنتی معرفی شدند.

يادآور می‌شود، جوايز معرفی‌شدگان از سوی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی به حساب برگزيدگان واريز خواهد شد.
+ نوشته شده دردوشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۱ساعت 0:15توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             فراخوان مقالات بزرگداشت آيت‌الله جمی به زودی اعلام می‌شود

 به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، بزرگداشت آيت‌الله جمی برگزار می‌شود و به زودی فراخوان مقالات اين بزرگداشت و همچنين گردآوری خاطرات، عكس‌ها، فيلم‌ها، دست‌نوشته‌ها و دل‌نوشته‌های رزمندگان و فرماندهان جنگ در خصوص آيت‌الله جمی اعلام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، دومين جلسه بزرگداشت آيت‌الله جمی با حضور جمعی از فرهيختگان و انديشمندان و علاقه‌مندان به آيت‌الله جمی در محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد كه در اين جلسه معاون پژوهشی و برنامه‌ريزی انجمن، ضمن بيان اوصاف و ويژگی­‌های آيت‌الله جمی، بزرگداشت وی در سطح ملی را جزء وظايف و برنامه‌های انجمن در سال آينده دانست.

در اين جلسه پيرامون تدوين كتاب زندگينامه آن بزرگوار به صورت كامل و جامع و با رويكرد پرداختی به فرازهای متعدد زندگی ايشان و همچنين انعكاس ديدگاه‌های ديگران در مورد آيت‌الله جمی و نيز تنظيم آلبوم‌های عكس و خاطرات و درج دست‌نوشته‌های ايشان مباحثی مطرح و تصميم­‌گيری به عمل آمد.

همچنين مقرر شد كتاب مجموعه مقالات با استفاده از شاخص‌سازی زندگی علمی، معنوی و مبارزاتی ايشان در دستور كار قرار گيرد. ساخت فيلم و كليپ از زندگی‌نامه ايشان، ساخت تنديس و نام‌گذاری يك مركز فرهنگی به نام ايشان، توليد داستان‌های كوتاه برای نوجوانان و نيز جلب مشاركت ارگان‌ها و نهادهای مرتبط از ديگر مواردی بود كه در اين جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در اين جلسه در خصوص زمان برگزاری پيشنهاد شد تا بزرگداشت همزمان با دفاع مقدس و ايام شكست حصر آبادان انجام شود.

به زودی فراخوان مقالات اين بزرگداشت و همچنين گردآوری خاطرات، عكس‌ها، فيلم‌ها، دست‌نوشته‌ها و دل­نوشته‌های رزمندگان و فرماندهان جنگ در خصوص آيت‌الله جمی بر روی سايت انجمن قرار خواهد گرفت و به همين مناسبت اين انجمن مشاركت همه اقشار خصوصاً رزمندگان و فرماندهان جنگ و همچنين مبارزان قبل از انقلاب را در اين زمينه ارج خواهد گذاشت.


+ نوشته شده دردوشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۱ساعت 0:14توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             جشنواره خوشنويسی «تمحيص» به‌صورت ملی برگزار می‌شود

 رئيس ستاد دومين جشنواره منطقه‌ای خوشنويسی تمحيصی از اجرای اين جشنواره در سال آينده به‌صورت ملی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه فارس، جليل موسوی، رئيس ستاد دومين جشنواره منطقه‌ای خوشنويسی ‌تمحيص‌ عصر شنبه، پنجم اسفندماه در ديدار اعضای ستادی و اجرايی دومين جشنواره خوشنويسی منطقه‌ای ‌تمحيص‌ با آيت‌الله علی‌اصغر دستغيب، نماينده مردم فارس در مجلس خبرگان، گفت: جشنواره خوشنويسی ‌تمحيص‌ به‌صورت استانی از سال قبل شروع به‌كار كرد كه اين جشنواره از سال گذشته تاكنون با افتتاح موزه قرآنی بسيج در مهمانسرای فدك آغاز شد و تاكنون ادامه دارد.

وی افزود: ادامه موزه قرآنی بسيج از جشنواره ‌تمحيص‌ سال گذشته به‌عنوان يك كار تأثيرگذار در جشنواره منطقه‌ای تمحيص نيز ادامه پيدا می‌كند.

موسوی تصريح كرد: در جشنواره استانی ‌تمحيص‌ 25 اثر خريداری و در موزه قرآنی سپاه فجر فارس در معرض ديد علاقه‌مندان‌ قرار گرفت و امسال نيز تعدادی از آثار برگزيده نيز خريداری می‌شود و در اين موزه قرار می‌گيرد.

اين مقام فرهنگی در ادامه سخنان خود به اهميت برگزاری اين جشنواره اشاره كرد و گفت: شناسايی هنرمندان خوشنويس در استان‌های همجوار و به‌كارگيری هنرمندان در وادی هنر و كتابت قرآن مجيد از اساسی‌ترين اهداف دومين جشنواره خوشنويسی منطقه‌ای ‌تمحيص‌ است.

وی تصريح كرد: در سال آينده كه جشنواره خوشنويسی ‌‌تمحيص‌ به‌صورت ملی برگزار می‌شود به‌دنبال اين هستيم كه در زمينه خوشنويسی قرآنی سفارش اثر دهيم تا جامعه را هر‌چه بيشتر با معارف قرآنی آشنا كنيم.


+ نوشته شده دردوشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۱ساعت 0:12توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             اختتامیه دومین جشنواره سراسری«وبلاگ‌نویسی قرآنی» برگزار شد.

اختتامیه دومین جشنواره سراسری«وبلاگ‌نویسی قرآنی» از مجموعه منظومات«آیات» با حضور مسئولان، پیشکسوتان قرآنی شهر تبریز، برگزیدگان جشنواره، داوران و نیز علاقمندان به وبلاگ‌نویسی، در سالن فرهنگی هنری ۲۹دی تبریز، برگزار شد.

در ابتدای این مراسم علی داننده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، به سخنرانی پرداخت؛ وی هدف از برگزاری جشنواره را راهی برای بهره مندی از توانایی‌های نسل جوان در تولید محتوای ارزشی فضای سایبر دانست و افزود: فضای مجازی با توجه به گستردگی و تاثیر عمیق آن در افکار عمومی علی‌الخصوص مخاطبان جوان نیازمند توجه بیشتر و تولید محتوای ارزشی در آن است.

وی سنگینی این رسالت را بر دوش مسئولین توصیف کرد و گفت: باید از توانمندی‌های نسل جوان و ارزشی که در تولید محتوای ارزشی در فضای سایبر نقش موثری دارند، بیش‌از پیش بهره‌مند شویم.

داننده همچنین ‌برگزاری منظومه جشنواره قرآنی آیات در سالهای اخیر را گامی موثر در این امر برشمرد و تاکید کرد: این جشنواره فرصتی را فراهم ساخته که صاحبان اندیشه از تمام استعدادها و ظرفیت ها برای رساندن معارف قرآن در قالب هنر به نسل جوان و نوجوان جامعه استفاده کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با تاکید بر مزیت‌های فضای مجازی گفت: فضای مجازی با قابلیت فراگیری بی‌نظیر، ‌سرعت انتقال، تکثیر سریع و آسان و علاقه‌ی نسل امروز به استفاده از فناوریهای نو و گسترش نرم‌افزارهای قرآنی یکی از مناسب‌ترین شیوه ها برای تعمیق اندیشه های قرآنی است.

دبیر جشنواره در خصوص روند جشنواره نیز گفت: پس از اعلام فراخوان دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی دو هزار و ۶۸۷ وبلاگ در این جشنواره ثبت‌نام کردند که پس از بررسی هیات داوران ۷۲۱ وبلاگ به بخش مسابقه راه یافتند و ۵۳ وبلاگ به عنوان وبلاگهای برتر معرفی شدند.

وبلاگ ابزار ارزشمند ترویج فرهنگ قرآنی است

در ادامه محمدرضا میرتاج الدینی، معاون رئیس جمهور در نظارت بر اجرای قانون اساسی، با اشاره به برهه کنونی که جهان حول محور اطلاعات است و مبنای تصمیم‌‌گیری‌ها و سنجش قدرت جوامع تفکر است، گفت: بهره گیری از فناوری روز در جهت ترویج فرهنگ قرآنی حرکتی ارزشمند و شایان توجه است و در این زمان استفاده از فضای سایبر برای توسعه اندیشه های قرآنی و تولید محتوا در این فضای گسترده از اهمیتی دو چندان برخوردار است.

معاون رئیس جمهور در نظارت بر اجرای قانون اساسی وبلاگ‌ها را ابزار مناسبی برای ترویج و توسعه فعالیتهای قرآنی دانسته و افزود: بلاگرها با افزودن یک یا چند زبان دیگر و تنظیم مطالب و محتوای وبلا گ‌های خود براساس آن می‌توانند زمینه بهره‌گیری مخاطبان بیشتری را از مطالب درج شده فرام نمایند.

وی جدی گرفتن فعالیت در فضای مجازی را جزء الزامات کار دانست و تاکید کرد: انسان زمانی که برای فعالیت در فضای مجازی می‌گذارد هدر نمی‌‍‌‌رود، چراکه هر فعالیتی که در حوزه قرآن انجام می گیرد ارزشمند است و زمانی را که انسان صرف قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی می کند جزو عمر مفید انسان محسوب می‌شود.

آینده از آن کسانی است که بیشترین تولیدمحتوا را در فضای مجازی داشته باشند

حجت‌الاسلام حمید محمدی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سومین سخنران این مراسم، استفاده از فضای مجازی را لازم دانست و افزود: ایران مورد تحریم جهان است اما استفاده از فضای اینترنت می‌تواند فضا را برای فعالیت ما گسترده کند، زیرا ما معتقدیم که اینترنت دشمن ما نیست، بلکه دشمن ما در اینترنت است و آینده از آن کسانی است که بیشترین تولیدمحتوا را در این فضا داشته باشند..

محمدی در خصوص ادامه روند این جشنواره گفت: دبیرخانه این جشنواره در محل اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد استان آذربایجان شرقی تشکیل شده است، بلاگران می‌توانند با این اداره‌ کل در تعامل باشند و ارتباطشان را برقرار کنند.

وی همچنین نوید تشکیل مجمع قرآنی را داده و گفت: ان‌شاء‌الله مجمع وبلاگ‌نویسان قرآنی را به زودی از طرف معاونت قرآن و عترت وزارت مطرح خواهیم کرد و مرکزیت آن را به دبیرخانه جشنواره در تبریز خواهیم داد که کار از دبیرخانه ساماندهی و حمایت شود.

 معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به سابقه فعالیت دوساله جشنواره گفت: سومین دوره جشنواره از همین امروز اختتامیه، به صورت بین‌المللی کلید خورد و در دستور کار ما زبان‌های عربی، انگلیسی و آذری است که در روزهای آتی برنامه‌ها و موضوعات آن اعلام خواهد شد و بلاگرها باید خود را آماده شرکت در سومین جشنواره بین‌المللی وبلاگ‌نویسان قرآنی کنند.

داشتن یک نقشه منسجم از الزامات وبلاگ‌نویسی است

در بیانیه هیات داوران دومین جشنواره وبلاگ نویسی قرآنی، نکات مهمی برای ارتقاء سطح وبلاگ‌نویسی به تفکیک رشته و شاخه‌های موجود در جشنواره بیان شده بود، اما تاکید بر تقویت جنبه‌های فنی و هنری و استفاده از تصاویر و فایلهای مرتبط با مطالب و بهره گیری از ادبیات جذاب و رویکردی وحدت آفرین میان مسلمانان، استمرار فعالیت وبلاگ در طول سال یا یک بازه زمانی طولانی و به شکل منظم، داشتن یک نقشه ذهنی منسجم در وبلاگ‌نویسی قرآنی و در نظر گرفتن اهداف غایی و رفتاری مطالب ارائه شده در وبلاگ، نکات عمومی در میان تمام قالب‌های وبلاگ‌نویسی است که در بیانیه ذکر شده بود.

نفرات برتر جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی معرفی شدند
به گزارش خبرنگار «وبلاگ‌نیوز»، در پایان مراسم اختتامیه از برگزیدگان هر بخش تقدیر به عمل آمد.

در بخش وبلاگ مراکز و مؤسسات قرآنی؛ «وبلاگ علمی و قرآنی مصباح» به مدیریت تقی اصدقی از تبریز، وبلاگ کانون قرآن وعترت دانشکده الهیات تهران به مدیریت سیده‌فاطمه مظلومی از تهران و وبلاگ موسسه فرهنگی قرآن و عترت ثقلین به مدیریت سمیه باران از بیرجند به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

در بخش ویدئوکست (ودکست)؛ وبلاگ «فیلم و ویدئوی قرآنی» به مدیریت رضا علی اکبری از قزوین، وبلاگ سخن وحی به مدیریت محمد امین شامحمدی از قم، وبلاگ بارون به مدیریت وحید باقری از تبریز، وبلاگ تخصصی حاج‌حامد شاکرنژاد به مدیریت مهدی نجفی از مشهد به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

در بخش پادکست؛ وبلاگ «دریای ایمان» به مدیریت رزا شاه طالبی از اصفهان، وبلاگ صدای نور به مدیریت احمد فیاض از اصفهان، وبلاگ نغمه‌های ملکوتی به مدیریت سید مرتضی رضوی از تبریز، وبلاگ نورمقدس به مدیریت سیدمجید صفی شاهی از اصفهانو وبلاگ صدای قرآن به مدیریت امید طاهرنژاد از آشتیان به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.
در بخش فتوبلاگ؛ وبلاگ «ذکر و مستی» به مدیریت نیلوفر عطایی از تهران، وبلاگ آیات آسمانی قرآن به مدیریت معصومه اسدی آقاباقر از ورامین، وبلاگ آهسته عاشق می‌شوم به مدیریت شیرین سلطانی از کرج به عنوان وبلاگ‌های برتر معرفی شدند.

در بخش گزارش و خبر، وبلاگ «قرآن منیر» به مدیریت حمید رضا علیپور از رشت، وبلاگ زلال وحی به مدیریت سیدجعفر فاطمی نوش آبادی از کاشان، وبلاگ خبرنگارقرآنی ایکنا به مدیریت امیرمحسن سلطان احمدی از قم و وبلاگ کتاب زندگی به مدیریت پویا فرهادی از خرم آباد به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش شناخته شدند.

در بخش خاطره نویسی؛ وبلاگ «برای خاطرآیه‌ها» به مدیریت مریم روستا از تهران، وبلاگ مشهود به مدیریت یاسین شیخلو از ارومیه، وبلاگ چندلحظه به مدیریت زهراباقری از تهران، وبلاگ مهتد به مدیریت احمدرضا بذرافشان از تهران و وبلاگ خاطرات کلاس نور به مدیریت مطهره هویدا از اصفهان به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

در بخش انسان از منظر قرآن کریم؛ وبلاگ «انسان تا انسانیت» به مدیریت شکیبا خادملو از مازندران، وبلاگ صلصال به مدیریت سید مرتضی رضوی از تبریز، وبلاگ نورقرآنی به مدیریت زینب بخت بیدار از تبریز و وبلاگ نکته های ناب قرآنی به مدیریت مصطفی شاکری از تهران به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش شناخته شدند.

در بخش مقاله و پژوهش؛ وبلاگ«کلام وحی» به مدیریت زهرا الهی از چناران مشهد، وبلاگ طلبه پاسخگو به مدیریت هادی فلاح از قم، وبلاگ حافظان نور به مدیریت امین ادریسی فیجانی از قم، وبلاگ رهپویان قرآن به مدیریت هدایت‌الله قدمی از قم و وبلاگ بینات به مدیریت محمدعارف خطیبی از قم به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

در بخش احادیث، وبلاگ «معراج» به مدیریت سجاد شاهسون از قم،‌ وبلاگ منبرک به مدیریت سیدمحمدحسین راجی از مشهد، وبلاگ صدای معصومین به مدیریت سیدامید داعی نیاکی از آمل، وبلاگ حوردیس به مدیریت سمیه پناه‌پور از تبریز، وبلاگ پایگاه تخصصی حجاب و عفاف به مدیریت سامان سوهانیان از قائم شهر و وبلاگ آموزش نماز به مدیریت مهدی روحی از ساری به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

در بخش داستان و شعر؛ وبلاگ «نی» به مدیریت فائزه سادات رضوی از تبریز، وبلاگ اشعار قرآنی به مدیریت صدیقه قاسمی از بوشهر،‌وبلاگ قران کده به مدیریت عدنان مرادی از پاوه کرمانشاه، وبلاگ قرآن منیر به مدیریت محمد زارعی از بندر عباس، وبلاگ پایگاه قرآنی کلام الهی به مدیریت سامان سوهانیان از قائم شهر و وبلاگ من و قرآن به مدیریت محسن عبداله پور از قزوین به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش شناخته شدند.

در بخش آموزش؛ وبلاگ «در شهر فرشته ها» به مدیریت نرگس سراجیان تهرانی از تهران، وبلاگ همه می‌توانند حافظ قرآن شوند به مدیریت زهرا ابوترابی از تهران و وبلاگ فرهنگ تلاوت به مدیریت سیدمحمدحسین حسینی از اصفهان به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش شناخته شدند.

در بخش تاویل، تفسیر و تدبر؛ وبلاگ «ترنم» به مدیریت فاطمه پاشایی از تبریز،‌وبلاگ وخداوند…(محبوبان یار) به مدیریت معصومه شهابی از بیرجند، وبلاگ قرآن امین به مدیریت امید طاهر نژاد از آشتیان و وبلاگ تفسیر روشنایی به مدیریت سیدحسین فاطمی از مشهد به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

بنابراین گزارش، برگزاری هم‌اندیشی میان وبلاگ‌نویسان برگزیده در خصوص راهکارهای بهترشدن روند وبلاگ‌نویسی، برپایی نمایشگاه جانبی با محوریت قرآن و ارائه محصولات فرهنگی از دیگر برنامه‌های مراسم اختتامیه بود.

این جشنواره از سری جشنواره‌های قرانی «آیات» بود که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با حمایت و همکاری معاونت قرآن و عترت، کانون فرهنگ و ادب آذربایجان، دبیرخانه دائمی جشنواره‌های قرآنی آیات و در هفت بخش وبلاگ متنی شامل مقاله و پژوهش، داستان و شعر، احادیث، گزارش و خبر، خاطره‌نویسی، ‌آموزش، ‌تاویل، تفسیر و تدبر و دو بخش ویژه موضوعی شامل انسان از منظر قرآن کریم، وبلاگ مراکز و موسسات قرآنی، سه بخش فتوبلاگ، ‌پادکست، ویدئوکست با موضوع‌های مختلف قرآنی برگزار شده و نفرات برتر آن در تبریز معرفی شدند.


+ نوشته شده دریکشنبه ششم اسفند ۱۳۹۱ساعت 22:56توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             همايش تخصصی اخلاق و اديان در قم برگزار می‌شود

همايش بين‌المللی اخلاق و اديان نهم و دهم اسفندماه با حضور آيت‌الله العظمی جوادی آملی و وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل بنياد بين‌المللی علوم وحيانی اسراء برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه قم، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدعباس حسينی، دبير اجرايی همايش بين‌المللی اخلاق و اديان شنبه، پنجم اسفندماه در نشستی خبری گفت: همايش بين‌المللی اخلاق و اديان نهم و دهم اسفندماه در محل بنياد بين‌المللی علوم وحيانی اسراء برگزار خواهد شد و علاوه بر مراسم افتتاحيه و اختتاميه در دو نيم روز برگزاری كميسيون‌های تخصصی را خواهيم داشت.

وی ابراز كرد: در اين هفت كميسيون مقالات برگزيده ارائه خواهد شد و دو كميسيون در مبانی معرفت اخلاقی، دو كميسيون در موضوع اخلاق در اسلام و سه كميسيون در موضوعات اخلاق در يهوديت و مسيحيت، آيين‌های شرقی، اخلاق رسانه و مديريت و پزشكی برگزار خواهد شد.

حسينی بيان كرد: در مراسم افتتاحيه همايش كه روز چهارشنبه، نهم اسفندماه برگزار خواهد شد، آيت‌الله العظمی جوادی آملی و در اختتاميه كه عصر پنج‌شنبه، دهم اسفندماه برگزار می‌شود سيدمحمد حسينی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنرانی خواهند كرد.

حسينی بيان كرد: وزارت علوم، مركز پژوهش‌های اسلامی سازمان صدا و سيما، دانشگاه‌های قم و علوم پزشكی تهران، موسسه آموزشی پژوهشی امام خمينی(ره) و دانشگاه اديان و مذاهب در برگزاری همايش بين‌المللی اخلاق و اديان مشاركت خواهند داشت.

وی ابراز كرد: آيت‌الله احمد احمدی، دبير علمی همايش بوده و محسن جوادی از اعضای هيئت علمی دانشگاه قم نيز دبيری بخش خارجی همايش را برعهده دارند.

دبير اجرايی همايش بين‌المللی اخلاق و اديان بيان كرد: چكيده مقالات همايش نيز در روز همايش به دو زبان انگليسی و عربی در اختيار شركت‌كنندگان قرار خواهد گرفت و فصلنامه علمی ـ پژوهشی اخلاق وحيانی نيز از توليداتی است كه در حاشيه برگزاری همايش كار خود را آغاز كرده‌اند.

وی با بيان اينكه پس از انتشار دومين شماره فصلنامه تخصصی پژوهشی اخلاق وحيانی با هماهنگی صورت گرفته با وزارت علوم قرار است اين نشريه مجوز نشريات علمی ـ پژوهشی را دريافت كند يادآور شد: پيش از برگزاری همايش نيز ديدارهايی با حضرات آيات جوادی آملی، علوی‌گرگانی، مصباح يزدی و حسينی‌بوشهری داشتيم و آنان رهنمودهای خود جهت برگزاری هر چه بهتر همايش را ارائه كردند.


+ نوشته شده درشنبه پنجم اسفند ۱۳۹۱ساعت 17:45توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             طرح دائمی ترويج قرآن در مشهد آغاز می‌شود

فرماندار مشهد گفت: طرح دائمی ترويج و گسترش قرآن در بين ساكنان مناطق روستايی و شهری اين شهرستان آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، حسن موحديان، فرماندار مشهد، امروز 5 اسفند‌ماه در نخستين نشست اعضای سی و ششمين دوره مسابقات قرآن كريم مشهد گفت: طرح دائمی ترويج و گسترش قرآن در بين ساكنان مناطق روستايی و شهری اين شهرستان آغاز می‌شود.

وی افزود: اجرای اين طرح در محلات مشهد بر عهده معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد و در روستاها با دهياری‌ها و بخشداری‌ها خواهد بود.

موحديان اظهار كرد: روخوانی و روانخوانی قرآن كريم در اولويت نخست اين طرح و تفسير اين كتاب آسمانی در نقطه اوج طرح مزبور قرار دارد.

فرماندار مشهد گفت: سياست راهبری طرح ترويج قرآن ترغيب نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برای حضور در محافل قرآنی در مناطق شهری و روستايی است.

وی تصريح كرد: گسترش و ترويج قرآن كريم به منظور عمل به فرمايشات مقام معظم رهبری در خصوص فراگيری قرآن كريم در بين احاد مردم است.

موحديان گفت: برای برگزاری دوره‌های قرآن‌آموزی در مشهد فرمانداری، بخشداری‌ها، دهداری‌ها، بسيج، ارشاد اسلامی، اوقاف و امورخيريه و اعضای شورای اسلامی مشاركت دارند.

وی تصريح كرد: مساجد در محلات نقش محوری در ترويج فرهنگ قرآن دارند و جايگاه ويژه‌ای در طرح قرآن آموزی به خود اختصاص داده است.


+ نوشته شده درشنبه پنجم اسفند ۱۳۹۱ساعت 17:44توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             مجمع وبلاگ‌‌نويسان قرآنی به زودی تشكيل می‌شود

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تشكيل مجمع وبلاگ‌‌نويسان قرآنی در آينده‌ای نزديك خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمين حميد محمدی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشيه مراسم اختتاميه دومين جشنواره سراسری وبلاگ‌نويسان قرآنی در تبريز در گفت‌وگو با خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) در پاسخ به اين سؤال كه «چه برنامه‌ای برای تعامل با وبلاگ‌نويسان داريد كه بعد از جشنواره رها نشوند و همچنان فعال در فضای مجازی حضور داشته باشند»، گفت: دبيرخانه اين جشنواره در محل اداره‌كل فرهنگ و ارشاد استان آذربايجان شرقی تشكيل شده است، بلاگران می‌توانند با اين اداره‌كل در تعامل باشند و ارتباطشان را برقرار كنند. چنين نيست كه اين بلاگرها رها شوند. سومين جشنواره از همين امروز به صورت بين‌المللی كليد خورد كه در روزهای آتی برنامه‌ها و موضوعات آن اعلام خواهد شد و بلاگرها بايد خود را آماده شركت در سومين جشنواره بين‌المللی وبلاگ‌نويسان قرآنی كنند.

وی در پاسخ به اين پيشنهاد كه جهت تعامل و همكاری مستمر با بلاگران قرآنی يك مجمع وبلاگ‌نويسان قرآنی تشكيل بدهيد كه مانند مجمع وبلاگ‌نويسان مهدوی كه ويژه جشنواره و مسابقه نباشد و در مقاطع زمانی مختلف با بلاگران قرآنی در ارتباط باشيد و از اين فرصت در فضای مجازی برنامه‌ريزی شده و سازماندهی شده از بلاگران قرآنی استفاده كنيد، بيان كرد: ان‌شاء‌الله مجمع وبلاگ‌نويسان قرآنی را به زودی از طرف معاونت قرآن و عترت وزارت مطرح خواهيم كرد و مركزيت آن را به دبيرخانه جشنواره در تبريز خواهيم داد كه كار از دبيرخانه ساماندهی و حمايت شود. وبلاگ‌‌نويسان قرآنی منتظر باشند كه ان‌شاء‌الله به زودی مجمع وبلاگ‌نويسان قرآنی در داخل كشور و بعد هم به صورت بين‌المللی تشكيل خواهد شد كه برای كل وبلاگ‌نويسان قرآنی جهان اسلام خواهد بود.


+ نوشته شده درشنبه پنجم اسفند ۱۳۹۱ساعت 17:44توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             مسابقه قرآنی «نسيم هدايت» در تبريز برگزار می‌شود

مسابقه قرآنی «نسيم هدايت» توسط مؤسسه جامعةالقرآن والعترة تبريز برگزار می‌شود.

مسابقه قرآنی «نسيم هدايت» طی بهمن و اسفندماه سال جاری توسط مؤسسه قرآنی جامعةالقرآن و العترة تبريز به‌ منظور نشر و اشاعه فرهنگ كاربردی و غنی قرآنی و اسلامی برگزار می‌شود.

محوريت برگزاری اين مسابقه قرآنی سخنرانی ماهانه استاد سيامك مختاری در محفل روضه اين مؤسسه قرآنی است كه در آخرين شب جمعه هر ماه قمری در محل حسينيه و دارالقرائه مؤسسه جامعةالقرآن و العترة تبريز برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت شركت در اين مسابقه می‌توانند با مطالعه فايل متنی اين سخنرانی كه بر روی پايگاه اطلاع‌رسانی www.samarat.ir قرار گرفته است و يا دانلود و مطالعه متن و صوت اين سخنرانی به پرسش‌های مطروحه پاسخ داده و در مسابقه شركت كنند.

يادآور می‌شود، مهلت شركت در مسابقه شماره يك «نسيم هدايت» 13 اسفندماه است كه پس از برگزاری مسابقه فوق‌الذكر اسامی برگزيدگان تا 17 اسفندماه همزمان با روضه ماه ربيع‌الثانی اعلام خواهد شد.


+ نوشته شده درشنبه پنجم اسفند ۱۳۹۱ساعت 17:41توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             نفرات برتر دومین جشنواره سراسری وبلاگ‌نویسی قرآنی در تبریز معرفی شدند.

به گزارش آناج، مراسم اختتامیه دومین جشنواره سراسری وبلاگ نویسان قرآنی عصر امروز در محل مجتمع فرهنگی ، هنری 29 بهمن تبریز برگزار شد.

جوانان قرآنی و متعهد اصلی‌ترین سرمایه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران

"علی داننده" در آیین اختتامیه و معرفی نفرات برتر دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی در تبریز اظهار داشت: باید از توانمندیهای نسل جوان و ارزشی که در تولید محتوای ارزشی در فضای سایبر نقش موثری دارند، بیش از پیش بهره‌مند شویم.

وی گفت: فضای مجازی با توجه به گستردگی و تاثیر عمیق آن در افکار عمومی علی‌الخصوص مخاطبان جوان نیازمند توجه بیشتر و تولید محتوای ارزشی در آن است.

 

داننده گفت: قرآن کریم  عطیه‌ی بی‌بدیل الهی و معجزه‌ی جاویدان پیامبر عظیم‌الشان اسلام است که با نفحات رحمانی خویش همچون ریسمانی آویخته از فراز عالم جان بر گستره‌ی خاک در قالب کتابی بی‌همانند ، هدایتگر همه‌ی عصرها و نسلهاست.

وی افزود: دستورالعملی عزت آفرین و سعادت بخش که بایستی بر راز و رمز و مفاهیم آسمانی آن وقوف یافت و بستر تحقق عبارات،‌اشارات،‌لطائف و حقایق آن را در عرصه‌های مختلف زندگی فراهم ساخت چراکه قرآن منشور هدایت و نسخه‌ی شفابخش برای شایسته زیستن است.

داننده گفت:‌برگزاری منظومه جشنواره قرآنی آیات در سالهای اخیر فرصت مغتنمی را فراهم ساخته که صاحبان اندیشه از تمام استعدادها و ظرفیت ها برای رساندن معارف قرآن در قالب هنر به نسل جوان و نوجوان جامعه استفاده کنند.

وی افزود: در این میان فضای مجازی با قابلیت فراگیری بی‌نظیر،‌سرعت انتقال، تکثیر سریع و آسان و علاقه‌ی نسل امروز به استفاده از فناوریهای نو و گسترش نرم‌افزارهای قرآنی یکی از مناسب‌ترین شیوه ها برای تعمیق اندیشه های قرآنی است.

داننده گفت: این اداره کل برنامه‌های متعددی همچون تولید سی دی تصویری ترتیل قران کریم،‌برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن در سطح استان، برگزاری دوره‌های آموزش مربیان قرآنی، جشنواره تصویرسازی قصص قرآنی و دو دوره جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی را در حوزه قرآن و معارف قرآنی برگزار کرده است .

وی با اشاره به روند اجرای این جشنواره گفت: پس از اعلام فراخوان دومین جشنواره وبلاگ‌نویسی قرآنی دو هزار و 687 وبلاگ در این جشنواره ثبت‌نام کردند که پس از بررسی هیات داوران 721 وبلاگ به بخش مسابقه راه یافتند و 53 وبلاگ به عنوان وبلاگهای برتر معرفی شدند.


نفرات برتر دومین جشنواره سراسری وبلاگ‌نویسی قرآنی

در بخش وبلاگ مراكز و مؤسسات قرآني؛ وبلاگ علمي و قرآني مصباح به مدیریت تقي اصدقي از تبريز، وبلاگ کانون قرآن وعترت دانشکده الهیات تهران به مدیریت سيده‌فاطمه مظلومي از تهران و وبلاگ موسسه فرهنگي قرآن و  عترت ثقلين به مدیریت سميه باران از بيرجند به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

در بخش ويدئوكست (ودكست)؛ وبلاگ فیلم و ویدئوی قرآنی به مدیریت رضا علي اكبري از قزوين، وبلاگ سخن وحي به مدیریت محمد امين شامحمدي از قم، وبلاگ بارون به مدیریت وحيد باقري از تبريز،  وبلاگ تخصصی حاج‌حامد شاکرنژاد به مدیریت مهدي نجفي از مشهد به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

در بخش پادكست وبلاگ "درياي ايمان" به مدیریت رزا شاه طالبي از اصفهان، وبلاگ صداي نور به مدیریت احمد فياض  از اصفهان، وبلاگ نغمه‌هاي ملكوتي به مدیریت سيد مرتضي رضوي از تبریز، وبلاگ نورمقدس به مدیریت سیدمجید صفی شاهی از اصفهانو وبلاگ صداي قرآن به مدیریت اميد طاهرنژاد از آشتیان به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

 

در بخش فتوبلاگ؛ وبلاگ ذكر و مستي به مدیریت نيلوفر عطايي از تهران، وبلاگ آيات آسماني قرآن به مدیریت معصومه اسدي آقاباقر از ورامين، وبلاگ آهسته عاشق مي‌شوم به مدیریت شيرين سلطاني از کرج به عنوان وبلاگ‌ةای برتر معرفی شدند.

در بخش گزارش و خبر وبلاگ قرآن منیر به مدیریت حمید رضا علیپور از رشت، وبلاگ زلال وحی به مدیریت سیدجعفر فاطمی نوش آبادی از كاشان،  وبلاگ خبرنگارقرآنی ایکنا به مدیریت امیرمحسن سلطان احمدی از قم و وبلاگ کتاب زندگی به مدیریت پویا فرهادی از خرم آباد به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش شناخته شدند.

در بخش خاطره نویسی وبلاگ برای خاطرآیه‌ها به مدیریت مریم روستا از تهران، وبلاگ مشهود به مدیریت یاسین شیخلو از اروميه، وبلاگ چندلحظه به مدیریت زهراباقری از تهران، وبلاگ مهتد به مدیریت احمدرضا بذرافشان از تهران و وبلاگ خاطرات کلاس نور به مدیریت مطهره هویدا از اصفهان به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

در بخش انسان ازمنظرقرآن کریم؛  وبلاگ انسان تا انسانیت به مدیریت شكيبا خادملو از مازندران، وبلاگ صلصال به مدیریت سيد مرتضي رضوي از تبريز، وبلاگ نورقرآنی به مدیریت زینب بخت بیدار از تبریز و وبلاگ نکته های ناب قرآنی به مدیریت مصطفي شاكري از تهران به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش شناخته شدند.

در بخش مقاله و پژوهش؛ وبلاگ کلام وحی به مدیریت زهرا الهي از چناران مشهد، وبلاگ طلبه پاسخگو به مدیریت هادی فلاح از قم، وبلاگ حافظان نور به مدیریت امین ادریسی فیجانی از قم، وبلاگ رهپویان قرآن به مدیریت هدایت‌الله قدمی از قم و وبلاگ بینات به مدیریت محمدعارف خطیبی از قم به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

در بخش احادیث وبلاگ معراج به مدیریت سجاد شاهسون از قم،‌ وبلاگ منبرک به مدیریت سيدمحمدحسين راجي از مشهد، وبلاگ صدای معصومین به مدیریت سیدامید داعی نیاکی از آمل، وبلاگ حوردیس به مدیریت سمیه پناه‌پور از تبريز، وبلاگ پایگاه تخصصی حجاب و عفاف  به مدیریت سامان سوهانيان از قائم شهر و وبلاگ آموزش نماز  به مدیریت مهدی روحی از ساری به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

در بخش داستان و شعر؛ وبلاگ ني به مدیریت فائزه سادات رضوي از تبریز، وبلاگ اشعار قرآني به مدیریت صديقه قاسمي از بوشهر،‌وبلاگ قران كده به مدیریت عدنان مرادي از پاوه كرمانشاه، وبلاگ قرآن منير به مدیریت محمد زارعي از بندر عباس، وبلاگ پايگاه قرآني كلام الهي به مدیریت سامان سوهانيان از قائم شهر و  وبلاگ من و قرآن به مدیریت محسن عبداله پور از قزوین به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش شناخته شدند.

در بخش آموزش؛ وبلاگ در شهر فرشته ها به مدیریت نرگس سراجيان تهراني از تهران، وبلاگ همه می‌توانند حافظ قرآن شوند به مدیریت زهرا ابوترابي از تهران و وبلاگ فرهنگ تلاوت به مدیریت سيدمحمدحسين حسيني از  اصفهان به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش شناخته شدند.

در بخش تاویل، تفسیر و تدبر؛ وبلاگ ترنم به مدیریت فاطمه پاشایی از تبريز،‌وبلاگ وخداوند...(محبوبان يار) به مدیریت معصومه شهابی از بيرجند، وبلاگ قرآن امین به مدیریت امید طاهر نژاد از آشتيان و وبلاگ تفسير روشنايي به مدیریت سیدحسین فاطمی از مشهد به عنوان وبلاگ‌های برتر این بخش معرفی شدند.

براساس این گزارش

نفرات برتر دومین جشنواره سراسری وبلاگ‌نویسی قرآنی در تبریز معرفی شدند.

دومین جشنواره سراسری وبلاگ‌نویسی قرآنی از سری جشنواره‌های قرانی "آیات" بوده و توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با حمایت و همکاری معاونت قرآن و عترت، کانون فرهنگ و ادب آذربایجان، دبیرخانه دائمی جشنواره‌های قرآنی آیات و در هفت بخش وبلاگ متنی شامل مقاله و پژوهش، داستان و شعر، احادیث، گزارش و خبر، خاطره‌نویسی،‌آموزش،‌تاویل، تفسیر و تدبر و دو بخش ویژه موضوعی شامل انسان از منظر قرآن کریم، وبلاگ مراکز و موسسات قرآنی، سه بخش فتوبلاگ ،‌پادکست، ویدئوکست با موضوع‌های مختلف قرآنی برگزار شده و نفرات برتر آن در تبریز معرفی شدند.

گفتنی است داوری دومین جشنواره سراسری وبلاگ‌نویسی قرآنی را "محمدامین تقوی"،‌ "سیدمحمدهادی گرامی "، "حامد آرضایی "،‌ "علی پیروزمنش" و "محمدرضاقربانی" بر عهده داشتند.


+ نوشته شده درپنجشنبه سوم اسفند ۱۳۹۱ساعت 0:44توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                            


+ نوشته شده درپنجشنبه سوم اسفند ۱۳۹۱ساعت 0:28توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             تمديد ثبت‌ نام نخستين جشنواره مجازی - هنری پيامبر اعظم(ص)

مهلت ثبت‌ نام نخستين جشنواره مجازی - هنری پيامبر اعظم(ص) كه از سوی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، تمديد شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، به دليل استقبال هنرمندان سراسر كشور و درخواست عمومی برای تمديد جشنواره پيامبر اعظم‌(ص)، مهلت ارسال آثار تمديد شد.

اين جشنواره در رشته‌های نمايشنامه‌نويسی، هنرهای تجسمی و موسيقی به صورت مجازی برگزار و پس از داوری به آثار برگزيده جوايز ارزشمندی به رسم يادبود اهداء می‌شود.

كاربران برای اطلاع از فراخوان جديد و كسب اطلاعات بيشتر می‌توانند به سايت جشنواره به نشانی www.payambar-festival.ir مراجعه و يا با شماره تلفن 02166742117 تماس داشته باشند.

نخستين جشنواره مجازی - هنری پيامبر اعظم(ص) به همت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.


+ نوشته شده درچهارشنبه دوم اسفند ۱۳۹۱ساعت 2:41توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             نخستین جشنواره ملی وبلاگ نویسی کتاب به پایان راه رسید

نخستین جشنواره ملی وبلاگ نویسی کتاب تحت عنوان " یادگار ماندگار " با همکاری خانه فعالان مجازی برگزار و علاقه‌مندان تا 15 دی فرصت داشتند که آثار خود را در قالب وب سایت، پادکست، فتوبلاگ و طراحی پوستر به دبیرخانه ارسال کنند.

دکتر سید محمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی وبلاگ نویسی کتاب تحت عنوان " یادگار ماندگار " خبر داد و گفت: این مراسم اوایل اسفند در دو بخش منطقه‌ای و آزاد برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، دکتر " سید محمدهادی ایازی " معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن بیان این مطلب افزود: نخستین جشنواره ملی وبلاگ نویسی کتاب تحت عنوان " یادگار ماندگار " با همکاری خانه فعالان مجازی برگزار و علاقه‌مندان تا 15 دی فرصت داشتند که آثار خود را در قالب وب سایت، پادکست، فتوبلاگ و طراحی پوستر به دبیرخانه ارسال کنند. 

وی گفت: قرآن کتاب زندگی، اصحاب نشر پاسداران علم و اندیشه بومی، انس با کتاب تبلور فرزانگی ملی، کتاب ایران منادی صلح، معنویت و عدالت جهانی، ارتقای سبک زندگی با کتاب از کودکی تا بالندگی، فرهنگ پایداری کرامت و خودباوری ملی، کتاب پنجره‌ای رو به آگاهی و امید، رسانه‌‌ها بستر معرفی و اطلاع‌رسانی کتاب مهمترین محورهای جشنواره محسوب می شوند.

ایازی ادامه داد: جشنواره مذکور توسعه و رشد فرهنگ کتابخوانی، بهره گیری از فضای مجازی در معرفی کتاب و تاکید بر ظرفیت‌های منطقه‌ای و محلی را این عرصه را دنبال می‌کند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران عنوان کرد: مدیریت فرهنگی سعی در برگزاری مستمر جشنواره یادگار ماندگار طی سال‌های آتی دارد.


+ نوشته شده درچهارشنبه دوم اسفند ۱۳۹۱ساعت 2:33توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             زلال وحی در بخش گزارش وخبر حايزرتبه دوم دومين جشنواره سراسري وبلاگ نويسي قرآني شد


پیام دبیرخانه جشنواره دومين جشنواره سراسري وبلاگ نويسي قرآني


بلاگر محترم  سیدجعفرفاطمی نوش آبادی   باسلام وتحيت الهي؛   ضمن سپاسگزاري ازشركت شما در دومين جشنواره سراسري وبلاگ نويسي قرآني و تحسين تلاشهاي ارزنده تان درترويج فرهنگ وآموزه هاي حيات بخش قرآن كريم به استحضارمي رساند؛

وبلاگ شماباعنوان زلال وحی  پس از طي مراحل داوري براساس راي هيئت محترم داوران مرحله نهايي در بخش گزارش وخبر حايزرتبه دوم  گرديده است.

لذا خواهشمند است با حضور خود در آئين اختتاميه جشنواره كه در ساعت 16 روز چهارشنبه مورخ 02/12/91 در محل مجتمع فرهنگي و هنري 29 بهمن تبريز برگزار مي شود حضور بهم رسانيد.

مسئول دبيرخانه دومين جشنواره سراسري وبلاگ نويسي قرآني


 

مشخصات وبلاگ

عنوان وبلاگ : زلال وحی بخش : وبلاگ متنی –گزارش و خبر
آدس وبلاگ : www.zolalevahy.blogfa.com نام و نام خانوادگی : سیدجعفر فاطمی نوش آبادی
ایمیل : fatemi400@yahoo.com تاریخ ارسال : 1390/01/10

+ نوشته شده درچهارشنبه دوم اسفند ۱۳۹۱ساعت 1:34توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             721 وبلاگ به جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی در تبریز ارسال شده است

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربايجان شرقی با بيان اينكه 721 وبلاگ به دبيرخانه جشنواره سراسری وبلاگ‌نويسی قرآنی ارسال شده، گفت: از 53 وبلاگ برتر با معرفی شاخص‌ها و ويژگی‌های عمده آنان تجليل خواهد شد.

  علی داننده، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربايجان شرقی امروز، 30 بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 721 وبلاگ به جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی در تبریز ارسال شده است، اظهار كرد: وبلاگ‌های منتخب با محتوای توليدی و ابتكاری هستند كه سه شاخص نوآوری و ابتكار در الگودهی، جذب مخاطب و محتوای كيفی پست‌ها در اين وبلاگ‌ها مدنظر بوده است.

وی افزود: در اين جشنواره به دو بخش ويژه انسان از منظر قرآن كريم و فعاليت مؤسسات قرآنی در فضای مجازی توجه و تأكيد شده است.

داننده با اشاره به اينكه سه بخش فتوبلاگ، پادكست و ويديوكست در اين جشنواره وجود دارد، گفت: از پنج نفر فعال قرآنی استان، به صورت نمادين تجليل خواهد شد.

وی با بيان اينكه جشنواره تئاتر و رونمايی از آثار مفاخر استان انجام خواهد شد، يادآور شد: كتاب شكوه 29بهمن درخصوص قيام مردم تبريز، در دوجلد برای رونمايی حاضر شده و در ديدار اخير به محضر مقام معظم رهبری تقديم شده است.

دومين جشنواره سراسری وبلاگ ‌نويسی قرآنی از سری جشنواره‌های قرآنی «آيات» است و توسط اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربايجان ‌شرقی با حمايت و همكاری معاونت قرآن، عترت و كانون فرهنگ و ادب آذربايجان، دبيرخانه دايمی جشنواره‌های قرآنی آيات برگزار می‌شود.

اين جشنواره در هفت بخش وبلاگ متنی شامل مقاله و پژوهش، داستان و شعر، احاديث، گزارش و خبر، خاطره‌‌نويسی، ‌آموزش،‌ تأويل، تفسير و تدبر برگزار می‌شود.

یادآوری می‌شود که اختتاميه اين جشنواره چهارشنبه، دوم اسفندماه 91 در مجتمع فرهنگی هنری 29 بهمن تبريز برگزار خواهد شد.


+ نوشته شده درسه شنبه یکم اسفند ۱۳۹۱ساعت 0:13توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             اختتاميه جشنواره حضرت عبدالعظيم(ع) سه‌شنبه، اول اسفندماه برگزار می‌شود


جانشين دبير نخستين جشنواره حضرت عبدالعظيم حسنی(ع) از برگزاری مراسم اختتاميه و معرفی برگزيدگان اولين جشنواره حضرت عبدالعظيم(ع) خبر داد و گفت: اين مراسم ساعت 15 ـ 17 سه‌شنبه، اول اسفندماه برگزار می‌شود.

ميثم مخدومی، جانشين دبير نخستين جشنواره حضرت عبدالعظيم حسنی(ع) در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) از برگزاری مراسم اختتاميه اولين جشنواره فرهنگی هنری حضرت عبدالعظيم(ع) خبر داد و گفت: اين مراسم ساعت 15 ـ 17  سه‌شنبه، اول اسفندماه در تالار شيخ صدوق آستان حضرت عبدالعظيم(ع) برگزار می‌شود.

وی از حضور سيدمحمد حسينی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی كشورمان در اين مراسم نيز خبر داد و گفت: سيداحسان قاضی‌زاده، مديركل ارشاد استان تهران، آيت‌الله ممدوحی، مسئولان شهرستان ری و ساير شهرستان‌های استان تهران و جمعی از هنرمندان و چهره‌های فرهنگی كشور نيز در اين مراسم حضور دارند.

مخدومی با اشاره به اينكه در مراسم اختتاميه به سه نفر اول هر بخش(جشنواره از شش بخش تشكيل شده است) جوايزی اهدا می‌شود، عنوان كرد: همچنين از داوود ميرباقری، كارگردان سريال «مسافری از ری»، داريوش ارجمند، بازيگر اين سريال، خانواده شهيد شاملو و ... تجليل می‌شود.

وی همچنين اعلام كرد: اساتيد، مولفان و اعضای جشنواره شامل استادان دانشگاه و استاد وفايی كه نقاشی قهوه‌‌خانه‌ای جشنواره را تهيه كرده‌اند نيز تجليل می‌شود.


+ نوشته شده درسه شنبه یکم اسفند ۱۳۹۱ساعت 0:9توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             زمان برگزاری كنگره طب از نگاه قرآن و سنت به هشتم اسفندماه موكول شد

 زمان برگزاری كنگره طب از نگاه قرآن و سنت دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان كه قرار بود صبح فردا با محوريت مقوله قرآن‌پژوهی و طب برگزار شود، به تاريخ هشتم اسفندماه سال جاری موكول شد.

  كنگره طب از نگاه قرآن و سنت هشتم اسفندماه، در محورهای قرآن، سنت، سلامت و امنيت، قرآن، سنت، بهداشت و تغذيه، قرآن، سنت، بهداشت روان و انديشه و تفكر، فلسفه اسلامی و طب، اخلاق پزشكی و قرآن و منابع علوم انسانی برگزار خواهد شد.

همچنين احكام و حقوق پزشكی، قرآن و منابع علوم انسانی، آداب پزشكی، قرآن و منابع علوم انسانی، فقه و مسائل نوپديد زيست‌پزشكی، علوم بنيادی و كاربردی و قرآن و سنت و تطبيق علوم نوين با قرآن و سنت نيز از ديگر محورهای علمی اين همايش است.

گفتنی است، ترجمه مقاله در مجله قرآن‌پژوهشی و طب و ارائه مقاله در سمينارهای قرآن‌پژوهی و طب حسب مورد 2 امتياز فرهنگی موضوع ماده يك آيين نامه ارتقاء اختصاص خواهد يافت.

لازم به ذكر است، اين همايش به همت معاونت تحقيقات و فناوری دانشگاه علوم پژشكی هرمزگان و با همكاری نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری دانشگاه برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان جهت كسب اطلاعات بيشتر می‌توانند از طريق شماره 3337379-0761 و يا پست الكترونيك Koran.research@yahoo.com با دبيرخانه همايش ارتباط برقرار كنند.


+ نوشته شده دردوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:55توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             نخستين كنگره اخلاق و معنويت در مراكز درمانی نيروهای مسلح برگزار می‌شود  نخستين كنگره اخلاق و معنويت در مراكز درمانی نيروهای مسلح صبح فردا سه‌شنبه، يكم اسفندماه با حضور مسئولان لشكری و كشوری در بيمارستان بقيه‌‌الله اعظم(عج) برگزار می‌شود.


به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، نخستين كنگره اخلاق و معنويت در مراكز درمانی نيروهای مسلح صبح فردا، يكم اسفندماه با حضور مسئولان لشكری و كشوری در بيمارستان بقيه‌‌الله اعظم(عج) برگزار می‌شود.

در اين برنامه حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين صفايی، رئيس دفتر عقيدتی سياسی فرماندهی معظم كل قوا و همچنين سرتيپ پاسدار حسين سلامی، جانشين فرمانده كل سپاه به بررسی ابعاد مختلف اين حوزه خواهند پرداخت.

همچنين در اين برنامه كه شخصيت‌های لشكری، كشوری و افراد برجسته حوزه بهداشت و درمان نيروهای مسلح حضور خواهند داشت، سردار فتحيان، رئيس اداره بهداشت و درمان نيروهای مسلح نيز مباحث مرتبط با مقوله اخلاق و معنويت در مراكز درمانی نيروهای مسلح را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

اين برنامه در ساعات ابتدايی صبح فردا با سخنرانی مسئولان ياد شده آغاز و در نوبت ظهرگاهی خود نيز كارگاه‌های با حضور نيروهای از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی، وزارت دفاع و پشتيبانی نيروهای مسلح و همچنين نيروی انتظامی برگزار و در طی آن گزارش عملكردی در خصوص اخلاق و معنويت در مراكز درمانی نيروهای مسلح ارائه خواهد شد.

نخستين كنگره اخلاق و معنويت در مراكز درمانی نيروهای مسلح صبح فردا سه‌شنبه، يكم اسفندماه با حضور شخصيت‌های لشكری، كشوری و افراد برجسته حوزه بهداشت و درمان نيروهای مسلح در بيمارستان بقيه‌الله اعظم(عج) برگزار خواهد شد.


+ نوشته شده دردوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:53توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             برگزاری همايش بين‌المللی «موانع پيش‌ روی وحدت اسلامی» در مصر

همايش بين‌المللی «موانع پيش‌ روی وحدت اسلامی» هشتم اسفندماه سال جاری به همت مركز اسلامی الازهر در محل اين مركز واقع در قاهره مصر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از روزنامه «اليوم السابع» چاپ مصر، اين همايش با همكاری بنياد فرهنگ و علوم استانبول و با عنوان «انديشه امام بديع‌الزمان سعيد نورسی و تأثير آن در وحدت امت اسلامی» برگزار خواهد شد.

هيئت‌ها، انديشمندان و علمايی از 40 كشور جهان اسلام در همايش الازهر حضور خواهند يافت و اين همايش تا 2 روز ادامه دارد.

طلعت عفيفی، وزير اوقاف مصر، علی جمعه، مفتی سابق اين كشور، جعفر عبدالسلام، دبيركل اتحاديه دانشگاه‌های جهان اسلام، حسن شافعی، رئيس مجمع زبان عربی مصر و رئيس دفتر فنی شيخ الازهر و همچنين شماری از انديشمندان مصری و ديگر كشورهای جهان از حاضران در همايش هستند.

اشرف عبدالرافع الدرفيلی، هماهنگ‌كننده كل همايش ديروز، 28 بهمن، هدف از برگزاری اين همايش را تلاش برای تحقق وحدت اسلامی مبتنی بر ايمان حقيقی با اهتمام به انديشه امام نورسی به عنوان يكی از بزرگ‌ترين علمای امت اسلام برشمرد.

بنا بر اين گزارش، در همايش الازهر حدود 50 پژوهش از پژوهشگران و انديشمندان كشورهای اسلامی همچون مصر، مراكش، الجزاير، يمن، سودان، اتيوپی، كوزوو، اندونزی، مالزی، عراق، عربستان سعودی، لبنان، اردن، سوريه، ليبی و تركيه درباره موانع پيش روی وحدت اسلامی، نحوه غلبه بر اين موانع و ارائه راه‌حل‌هايی در اين زمينه و همچنين نژادپرستی و ملی‌گرايی منفی و نقش اين دو در تضعيف كشورهای اسلامی بررسی خواهد شد.

امام بديع‌الزمان سعيد نورسی در سال 1877 ميلادی در روستای «نورس» واقع در شرق آناتولی تركيه ديده به جهان گشود، وی يكی از عالمان نوانديش امت اسلام بود كه كتاب «رسائل النور» را با موضوع حقايق قرآن به نگارش درآورد.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:35توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             مقالات برتر همايش بين‌المللی اخلاق و اديان معرفی شد

دبیر اجرایی همایش بین‌المللی اخلاق و ادیان اظهار کرد: مقالات برتر همایش بین‌المللی اخلاق و ادیان از سوی دبیرخانه این همایش معرفی شده است.

حجت‌الاسلام سیدعباس حسینی، دبیر اجرایی همایش بین‌المللی اخلاق و ادیان در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه قم، گفت: از مجموع 180 مقاله پذيرفته شده توسط دبيرخانه همايش بين‌المللی اخلاق و اديان، قريب به 70 مقاله موفق به اخذ امتياز بالاتر از هفتاد توسط ارزيابان علمی همايش شدند كه اين مقالات مجدداً برای انتخاب مقالات برتر و بازنگری مجدد به كميته علمی ارسال شد.

وی ابراز کرد: بر اساس اين گزارش از مجموع اين 70 مقاله تعداد 42 مقاله به عنوان مقاله برتر همايش بين‌المللی اخلاق و اديان انتخاب شدند و قرار است نويسندگان مقالات برتر انتخابی در نشست‌های اصلی همايش به ارائه مقاله خود بپردازند.

حسینی گفت: همایش بین‌المللی اخلاق و ادیان در دو روز برگزار می‌شود و در عصر روز اول و صبح روز دوم هفت پنل تخصصی به منظور ارائه مقالات برگزار خواهد شد.

وی افزود: مراسم افتتاحیه این همایش صبح پنج‌شنبه، 9 اسفندماه با سخنرانی آیت‌الله العظمی جوادی آملی برگزار می‌شود و در نوبت عصر سه پنل تخصصی خواهیم داشت که در هر كدام پيش‌بينی كرده‌ايم هفت مقاله ارائه شود.

گفتنی است، همايش بين‌المللی اخلاق و اديان به همت بنياد بين‌المللی علوم وحيانی اسراء 9 و 10 اسفندماه جاری در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان برای مشاهده ليست مقالات برتر می‌توانيد به نشانی maarej.org مراجعه کنند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:34توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             مهلت ثبت‌ نام مرحله ششم طرح ملی «تلفنی حافظ قرآن شويد» تمديد شد

مدير روابط عمومی دارالقرآن خانه كارگر با اشاره به مصوبه ستاد طرح ملی «تلفنی حافظ قرآن شويد» از تمديد زمان ثبت نام برای حضور در اين طرح خبر داد.

محمدصادق محسنی كبير، مدير روابط عمومی دارالقرآن خانه كارگر، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) با اعلام اين خبر گفت: ثبت نام مرحله ششم طرح ملی تلفنی حافظ قرآن شويد كه از اواسط دی ماه سال جاری آغاز شده است، به دليل حجم بالای تقاضا تا پايان وقت اداری روز يكشنبه 20 اسفند تمديد شد.

وی افزود: اين طرح يك روش حفظ قرآن كريم در كشور است كه به صورت تلفنی برگزار می‌شود و پيرو فرمايش مقام معظم رهبری مبنی بر تربيت 10 ميليون حافظ قرآن كريم به مرحله اجرا در می‌آيد.

مدير روابط عمومی دارالقرآن خانه كارگر در خصوص نحوه آموزش اين افراد اظهار كرد: متقاضيان شركت در اين طرح قرآنی پس از ثبت نام ضمن دريافت برنامه و بسته كمك آموزشی، تحت آموزش‌های تلفنی استادان پشتيبان كه از حافظان قرآن كريم هستند، قرار می‌گيرند.

محسنی‌كبير تصريح كرد: تاكنون بيش از 10 هزار نفر از سراسر كشور طی اين شش مرحله در اين طرح ملی ثبت نام كرده‌اند كه احتمال می‌رود اين عدد تا پايان سال به 15 هزار نفر افزايش يابد.

مدير روابط عمومی دارالقرآن خانه كارگر در پايان خاطرنشان كرد: متقاضيان جهت ثبت نام می‌توانند تا تاريخ 20 اسفند ماه سال جاری با شماره تلفن 66978001-021 تماس بگيرند و يا جهت كسب اطلاعات بيشتر به آدرس اينترنتی www.d-quran-kh.bIogfa.com مراجعه كنند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:33توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 
جامع الفتاوا - ويژه تلفن همراه
مفاتيح الجنان - ويژه تلفن همراه
صحيفه سجاديه - ويژه تلفن همراه
ادعیه و زیارتنامه ها
نقشه مدینه منوره
 متن کامل قرآن
 به همراه ترجمه فارسی
خطبه غدیریه
مجموعه فیلمهای
 آموزش احکام-ویژه موبایل
دعای عهد
تعقیبات نمازهای یومیه

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ zolalevahy محفوظ می باشد.
طراحی شده توسط 
سید جعفر فاطمی نوش آبادی