وبلاگ تخصصی قرآن مجید                         زلال وحی وبلاگ تخصصی قرآنی-کتاب ماندگار

پرچم ایرانفارسی  -  Arabic  -  English

 

مقام معظم رهبري:
قرآنی شدن به این است که ملت با قرآن آمیخته بشود، به قرآن عمل کند، معرفت قرآنی را به طور کامل به دست بیاورد. ما امروز در دنیای اسلام این را کم داریم. اسم اسلام همه‌جا هست، تفاخر به اسلام همه جا هست،ُ ادعای مسلمانی همه جا هست، آنچه ما به آن نیاز داریم، ان آمیخته شدن به معارف قرآن و به عمل قرآن است، که این مسلمانی واقعی است. ما می‌خواهیم که ملت ما قرآن را بتوانند درک کنند و از آن استفاده کنند. هدف از همه‌ی این تشریفات و این مسابقه‌ها و این وقت گذرانی‌ها و این تشویق‌ها و این زحمت‌هایی که آقایان می‌کشند، هدف این است که ملت ما با قرآن آشنا بشوند. ما دوریم از قرآن، ما دوریم از قرآن. اگر یک ملتی با معرفت قرآنی آشنا بشود، بسیاری از کارها برای او آسان خواهد شد. حرکت برای او آسان خواهد شد. شما ملاحظه کنید، همین مقداری که ملت ما درهای قرآن را به روی خود باز کرد، که این به برکت انقلاب شد، ببینید چه تحولی در ملت ما به وجود آمد. ببینید چه عظمت و چه عزتی ملت ما پیدا کرد، به همین مقدار اندک حرکتی که به سمت قرآن کردیم. قرآن این جور است اگر حرکت به سمت قرآن به شکل کاملی انجام بگیرد. آن وقت این ملت همان چیزی خواهد شد که قرآن کریم خبر داده است. تاریخ را مسلمان‌ها عوض کردند به برکت قرآن.

                             تمديد ثبت‌ نام نخستين جشنواره مجازی - هنری پيامبر اعظم(ص)

مهلت ثبت‌ نام نخستين جشنواره مجازی - هنری پيامبر اعظم(ص) كه از سوی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، تمديد شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، به دليل استقبال هنرمندان سراسر كشور و درخواست عمومی برای تمديد جشنواره پيامبر اعظم‌(ص)، مهلت ارسال آثار تمديد شد.

اين جشنواره در رشته‌های نمايشنامه‌نويسی، هنرهای تجسمی و موسيقی به صورت مجازی برگزار و پس از داوری به آثار برگزيده جوايز ارزشمندی به رسم يادبود اهداء می‌شود.

كاربران برای اطلاع از فراخوان جديد و كسب اطلاعات بيشتر می‌توانند به سايت جشنواره به نشانی www.payambar-festival.ir مراجعه و يا با شماره تلفن 02166742117 تماس داشته باشند.

نخستين جشنواره مجازی - هنری پيامبر اعظم(ص) به همت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.


+ نوشته شده درچهارشنبه دوم اسفند ۱۳۹۱ساعت 2:41توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             نخستین جشنواره ملی وبلاگ نویسی کتاب به پایان راه رسید

نخستین جشنواره ملی وبلاگ نویسی کتاب تحت عنوان " یادگار ماندگار " با همکاری خانه فعالان مجازی برگزار و علاقه‌مندان تا 15 دی فرصت داشتند که آثار خود را در قالب وب سایت، پادکست، فتوبلاگ و طراحی پوستر به دبیرخانه ارسال کنند.

دکتر سید محمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی وبلاگ نویسی کتاب تحت عنوان " یادگار ماندگار " خبر داد و گفت: این مراسم اوایل اسفند در دو بخش منطقه‌ای و آزاد برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محلات شهر تهران"پامنیوز"، دکتر " سید محمدهادی ایازی " معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن بیان این مطلب افزود: نخستین جشنواره ملی وبلاگ نویسی کتاب تحت عنوان " یادگار ماندگار " با همکاری خانه فعالان مجازی برگزار و علاقه‌مندان تا 15 دی فرصت داشتند که آثار خود را در قالب وب سایت، پادکست، فتوبلاگ و طراحی پوستر به دبیرخانه ارسال کنند. 

وی گفت: قرآن کتاب زندگی، اصحاب نشر پاسداران علم و اندیشه بومی، انس با کتاب تبلور فرزانگی ملی، کتاب ایران منادی صلح، معنویت و عدالت جهانی، ارتقای سبک زندگی با کتاب از کودکی تا بالندگی، فرهنگ پایداری کرامت و خودباوری ملی، کتاب پنجره‌ای رو به آگاهی و امید، رسانه‌‌ها بستر معرفی و اطلاع‌رسانی کتاب مهمترین محورهای جشنواره محسوب می شوند.

ایازی ادامه داد: جشنواره مذکور توسعه و رشد فرهنگ کتابخوانی، بهره گیری از فضای مجازی در معرفی کتاب و تاکید بر ظرفیت‌های منطقه‌ای و محلی را این عرصه را دنبال می‌کند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران عنوان کرد: مدیریت فرهنگی سعی در برگزاری مستمر جشنواره یادگار ماندگار طی سال‌های آتی دارد.


+ نوشته شده درچهارشنبه دوم اسفند ۱۳۹۱ساعت 2:33توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             زلال وحی در بخش گزارش وخبر حايزرتبه دوم دومين جشنواره سراسري وبلاگ نويسي قرآني شد


پیام دبیرخانه جشنواره دومين جشنواره سراسري وبلاگ نويسي قرآني


بلاگر محترم  سیدجعفرفاطمی نوش آبادی   باسلام وتحيت الهي؛   ضمن سپاسگزاري ازشركت شما در دومين جشنواره سراسري وبلاگ نويسي قرآني و تحسين تلاشهاي ارزنده تان درترويج فرهنگ وآموزه هاي حيات بخش قرآن كريم به استحضارمي رساند؛

وبلاگ شماباعنوان زلال وحی  پس از طي مراحل داوري براساس راي هيئت محترم داوران مرحله نهايي در بخش گزارش وخبر حايزرتبه دوم  گرديده است.

لذا خواهشمند است با حضور خود در آئين اختتاميه جشنواره كه در ساعت 16 روز چهارشنبه مورخ 02/12/91 در محل مجتمع فرهنگي و هنري 29 بهمن تبريز برگزار مي شود حضور بهم رسانيد.

مسئول دبيرخانه دومين جشنواره سراسري وبلاگ نويسي قرآني


 

مشخصات وبلاگ

عنوان وبلاگ : زلال وحی بخش : وبلاگ متنی –گزارش و خبر
آدس وبلاگ : www.zolalevahy.blogfa.com نام و نام خانوادگی : سیدجعفر فاطمی نوش آبادی
ایمیل : fatemi400@yahoo.com تاریخ ارسال : 1390/01/10

+ نوشته شده درچهارشنبه دوم اسفند ۱۳۹۱ساعت 1:34توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             721 وبلاگ به جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی در تبریز ارسال شده است

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربايجان شرقی با بيان اينكه 721 وبلاگ به دبيرخانه جشنواره سراسری وبلاگ‌نويسی قرآنی ارسال شده، گفت: از 53 وبلاگ برتر با معرفی شاخص‌ها و ويژگی‌های عمده آنان تجليل خواهد شد.

  علی داننده، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربايجان شرقی امروز، 30 بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 721 وبلاگ به جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی در تبریز ارسال شده است، اظهار كرد: وبلاگ‌های منتخب با محتوای توليدی و ابتكاری هستند كه سه شاخص نوآوری و ابتكار در الگودهی، جذب مخاطب و محتوای كيفی پست‌ها در اين وبلاگ‌ها مدنظر بوده است.

وی افزود: در اين جشنواره به دو بخش ويژه انسان از منظر قرآن كريم و فعاليت مؤسسات قرآنی در فضای مجازی توجه و تأكيد شده است.

داننده با اشاره به اينكه سه بخش فتوبلاگ، پادكست و ويديوكست در اين جشنواره وجود دارد، گفت: از پنج نفر فعال قرآنی استان، به صورت نمادين تجليل خواهد شد.

وی با بيان اينكه جشنواره تئاتر و رونمايی از آثار مفاخر استان انجام خواهد شد، يادآور شد: كتاب شكوه 29بهمن درخصوص قيام مردم تبريز، در دوجلد برای رونمايی حاضر شده و در ديدار اخير به محضر مقام معظم رهبری تقديم شده است.

دومين جشنواره سراسری وبلاگ ‌نويسی قرآنی از سری جشنواره‌های قرآنی «آيات» است و توسط اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربايجان ‌شرقی با حمايت و همكاری معاونت قرآن، عترت و كانون فرهنگ و ادب آذربايجان، دبيرخانه دايمی جشنواره‌های قرآنی آيات برگزار می‌شود.

اين جشنواره در هفت بخش وبلاگ متنی شامل مقاله و پژوهش، داستان و شعر، احاديث، گزارش و خبر، خاطره‌‌نويسی، ‌آموزش،‌ تأويل، تفسير و تدبر برگزار می‌شود.

یادآوری می‌شود که اختتاميه اين جشنواره چهارشنبه، دوم اسفندماه 91 در مجتمع فرهنگی هنری 29 بهمن تبريز برگزار خواهد شد.


+ نوشته شده درسه شنبه یکم اسفند ۱۳۹۱ساعت 0:13توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             اختتاميه جشنواره حضرت عبدالعظيم(ع) سه‌شنبه، اول اسفندماه برگزار می‌شود


جانشين دبير نخستين جشنواره حضرت عبدالعظيم حسنی(ع) از برگزاری مراسم اختتاميه و معرفی برگزيدگان اولين جشنواره حضرت عبدالعظيم(ع) خبر داد و گفت: اين مراسم ساعت 15 ـ 17 سه‌شنبه، اول اسفندماه برگزار می‌شود.

ميثم مخدومی، جانشين دبير نخستين جشنواره حضرت عبدالعظيم حسنی(ع) در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) از برگزاری مراسم اختتاميه اولين جشنواره فرهنگی هنری حضرت عبدالعظيم(ع) خبر داد و گفت: اين مراسم ساعت 15 ـ 17  سه‌شنبه، اول اسفندماه در تالار شيخ صدوق آستان حضرت عبدالعظيم(ع) برگزار می‌شود.

وی از حضور سيدمحمد حسينی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی كشورمان در اين مراسم نيز خبر داد و گفت: سيداحسان قاضی‌زاده، مديركل ارشاد استان تهران، آيت‌الله ممدوحی، مسئولان شهرستان ری و ساير شهرستان‌های استان تهران و جمعی از هنرمندان و چهره‌های فرهنگی كشور نيز در اين مراسم حضور دارند.

مخدومی با اشاره به اينكه در مراسم اختتاميه به سه نفر اول هر بخش(جشنواره از شش بخش تشكيل شده است) جوايزی اهدا می‌شود، عنوان كرد: همچنين از داوود ميرباقری، كارگردان سريال «مسافری از ری»، داريوش ارجمند، بازيگر اين سريال، خانواده شهيد شاملو و ... تجليل می‌شود.

وی همچنين اعلام كرد: اساتيد، مولفان و اعضای جشنواره شامل استادان دانشگاه و استاد وفايی كه نقاشی قهوه‌‌خانه‌ای جشنواره را تهيه كرده‌اند نيز تجليل می‌شود.


+ نوشته شده درسه شنبه یکم اسفند ۱۳۹۱ساعت 0:9توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             زمان برگزاری كنگره طب از نگاه قرآن و سنت به هشتم اسفندماه موكول شد

 زمان برگزاری كنگره طب از نگاه قرآن و سنت دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان كه قرار بود صبح فردا با محوريت مقوله قرآن‌پژوهی و طب برگزار شود، به تاريخ هشتم اسفندماه سال جاری موكول شد.

  كنگره طب از نگاه قرآن و سنت هشتم اسفندماه، در محورهای قرآن، سنت، سلامت و امنيت، قرآن، سنت، بهداشت و تغذيه، قرآن، سنت، بهداشت روان و انديشه و تفكر، فلسفه اسلامی و طب، اخلاق پزشكی و قرآن و منابع علوم انسانی برگزار خواهد شد.

همچنين احكام و حقوق پزشكی، قرآن و منابع علوم انسانی، آداب پزشكی، قرآن و منابع علوم انسانی، فقه و مسائل نوپديد زيست‌پزشكی، علوم بنيادی و كاربردی و قرآن و سنت و تطبيق علوم نوين با قرآن و سنت نيز از ديگر محورهای علمی اين همايش است.

گفتنی است، ترجمه مقاله در مجله قرآن‌پژوهشی و طب و ارائه مقاله در سمينارهای قرآن‌پژوهی و طب حسب مورد 2 امتياز فرهنگی موضوع ماده يك آيين نامه ارتقاء اختصاص خواهد يافت.

لازم به ذكر است، اين همايش به همت معاونت تحقيقات و فناوری دانشگاه علوم پژشكی هرمزگان و با همكاری نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری دانشگاه برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان جهت كسب اطلاعات بيشتر می‌توانند از طريق شماره 3337379-0761 و يا پست الكترونيك Koran.research@yahoo.com با دبيرخانه همايش ارتباط برقرار كنند.


+ نوشته شده دردوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:55توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             نخستين كنگره اخلاق و معنويت در مراكز درمانی نيروهای مسلح برگزار می‌شود  نخستين كنگره اخلاق و معنويت در مراكز درمانی نيروهای مسلح صبح فردا سه‌شنبه، يكم اسفندماه با حضور مسئولان لشكری و كشوری در بيمارستان بقيه‌‌الله اعظم(عج) برگزار می‌شود.


به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، نخستين كنگره اخلاق و معنويت در مراكز درمانی نيروهای مسلح صبح فردا، يكم اسفندماه با حضور مسئولان لشكری و كشوری در بيمارستان بقيه‌‌الله اعظم(عج) برگزار می‌شود.

در اين برنامه حجت‌الاسلام‌و‌المسلمين صفايی، رئيس دفتر عقيدتی سياسی فرماندهی معظم كل قوا و همچنين سرتيپ پاسدار حسين سلامی، جانشين فرمانده كل سپاه به بررسی ابعاد مختلف اين حوزه خواهند پرداخت.

همچنين در اين برنامه كه شخصيت‌های لشكری، كشوری و افراد برجسته حوزه بهداشت و درمان نيروهای مسلح حضور خواهند داشت، سردار فتحيان، رئيس اداره بهداشت و درمان نيروهای مسلح نيز مباحث مرتبط با مقوله اخلاق و معنويت در مراكز درمانی نيروهای مسلح را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

اين برنامه در ساعات ابتدايی صبح فردا با سخنرانی مسئولان ياد شده آغاز و در نوبت ظهرگاهی خود نيز كارگاه‌های با حضور نيروهای از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی، وزارت دفاع و پشتيبانی نيروهای مسلح و همچنين نيروی انتظامی برگزار و در طی آن گزارش عملكردی در خصوص اخلاق و معنويت در مراكز درمانی نيروهای مسلح ارائه خواهد شد.

نخستين كنگره اخلاق و معنويت در مراكز درمانی نيروهای مسلح صبح فردا سه‌شنبه، يكم اسفندماه با حضور شخصيت‌های لشكری، كشوری و افراد برجسته حوزه بهداشت و درمان نيروهای مسلح در بيمارستان بقيه‌الله اعظم(عج) برگزار خواهد شد.


+ نوشته شده دردوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:53توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             برگزاری همايش بين‌المللی «موانع پيش‌ روی وحدت اسلامی» در مصر

همايش بين‌المللی «موانع پيش‌ روی وحدت اسلامی» هشتم اسفندماه سال جاری به همت مركز اسلامی الازهر در محل اين مركز واقع در قاهره مصر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از روزنامه «اليوم السابع» چاپ مصر، اين همايش با همكاری بنياد فرهنگ و علوم استانبول و با عنوان «انديشه امام بديع‌الزمان سعيد نورسی و تأثير آن در وحدت امت اسلامی» برگزار خواهد شد.

هيئت‌ها، انديشمندان و علمايی از 40 كشور جهان اسلام در همايش الازهر حضور خواهند يافت و اين همايش تا 2 روز ادامه دارد.

طلعت عفيفی، وزير اوقاف مصر، علی جمعه، مفتی سابق اين كشور، جعفر عبدالسلام، دبيركل اتحاديه دانشگاه‌های جهان اسلام، حسن شافعی، رئيس مجمع زبان عربی مصر و رئيس دفتر فنی شيخ الازهر و همچنين شماری از انديشمندان مصری و ديگر كشورهای جهان از حاضران در همايش هستند.

اشرف عبدالرافع الدرفيلی، هماهنگ‌كننده كل همايش ديروز، 28 بهمن، هدف از برگزاری اين همايش را تلاش برای تحقق وحدت اسلامی مبتنی بر ايمان حقيقی با اهتمام به انديشه امام نورسی به عنوان يكی از بزرگ‌ترين علمای امت اسلام برشمرد.

بنا بر اين گزارش، در همايش الازهر حدود 50 پژوهش از پژوهشگران و انديشمندان كشورهای اسلامی همچون مصر، مراكش، الجزاير، يمن، سودان، اتيوپی، كوزوو، اندونزی، مالزی، عراق، عربستان سعودی، لبنان، اردن، سوريه، ليبی و تركيه درباره موانع پيش روی وحدت اسلامی، نحوه غلبه بر اين موانع و ارائه راه‌حل‌هايی در اين زمينه و همچنين نژادپرستی و ملی‌گرايی منفی و نقش اين دو در تضعيف كشورهای اسلامی بررسی خواهد شد.

امام بديع‌الزمان سعيد نورسی در سال 1877 ميلادی در روستای «نورس» واقع در شرق آناتولی تركيه ديده به جهان گشود، وی يكی از عالمان نوانديش امت اسلام بود كه كتاب «رسائل النور» را با موضوع حقايق قرآن به نگارش درآورد.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:35توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             مقالات برتر همايش بين‌المللی اخلاق و اديان معرفی شد

دبیر اجرایی همایش بین‌المللی اخلاق و ادیان اظهار کرد: مقالات برتر همایش بین‌المللی اخلاق و ادیان از سوی دبیرخانه این همایش معرفی شده است.

حجت‌الاسلام سیدعباس حسینی، دبیر اجرایی همایش بین‌المللی اخلاق و ادیان در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه قم، گفت: از مجموع 180 مقاله پذيرفته شده توسط دبيرخانه همايش بين‌المللی اخلاق و اديان، قريب به 70 مقاله موفق به اخذ امتياز بالاتر از هفتاد توسط ارزيابان علمی همايش شدند كه اين مقالات مجدداً برای انتخاب مقالات برتر و بازنگری مجدد به كميته علمی ارسال شد.

وی ابراز کرد: بر اساس اين گزارش از مجموع اين 70 مقاله تعداد 42 مقاله به عنوان مقاله برتر همايش بين‌المللی اخلاق و اديان انتخاب شدند و قرار است نويسندگان مقالات برتر انتخابی در نشست‌های اصلی همايش به ارائه مقاله خود بپردازند.

حسینی گفت: همایش بین‌المللی اخلاق و ادیان در دو روز برگزار می‌شود و در عصر روز اول و صبح روز دوم هفت پنل تخصصی به منظور ارائه مقالات برگزار خواهد شد.

وی افزود: مراسم افتتاحیه این همایش صبح پنج‌شنبه، 9 اسفندماه با سخنرانی آیت‌الله العظمی جوادی آملی برگزار می‌شود و در نوبت عصر سه پنل تخصصی خواهیم داشت که در هر كدام پيش‌بينی كرده‌ايم هفت مقاله ارائه شود.

گفتنی است، همايش بين‌المللی اخلاق و اديان به همت بنياد بين‌المللی علوم وحيانی اسراء 9 و 10 اسفندماه جاری در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان برای مشاهده ليست مقالات برتر می‌توانيد به نشانی maarej.org مراجعه کنند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:34توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             مهلت ثبت‌ نام مرحله ششم طرح ملی «تلفنی حافظ قرآن شويد» تمديد شد

مدير روابط عمومی دارالقرآن خانه كارگر با اشاره به مصوبه ستاد طرح ملی «تلفنی حافظ قرآن شويد» از تمديد زمان ثبت نام برای حضور در اين طرح خبر داد.

محمدصادق محسنی كبير، مدير روابط عمومی دارالقرآن خانه كارگر، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) با اعلام اين خبر گفت: ثبت نام مرحله ششم طرح ملی تلفنی حافظ قرآن شويد كه از اواسط دی ماه سال جاری آغاز شده است، به دليل حجم بالای تقاضا تا پايان وقت اداری روز يكشنبه 20 اسفند تمديد شد.

وی افزود: اين طرح يك روش حفظ قرآن كريم در كشور است كه به صورت تلفنی برگزار می‌شود و پيرو فرمايش مقام معظم رهبری مبنی بر تربيت 10 ميليون حافظ قرآن كريم به مرحله اجرا در می‌آيد.

مدير روابط عمومی دارالقرآن خانه كارگر در خصوص نحوه آموزش اين افراد اظهار كرد: متقاضيان شركت در اين طرح قرآنی پس از ثبت نام ضمن دريافت برنامه و بسته كمك آموزشی، تحت آموزش‌های تلفنی استادان پشتيبان كه از حافظان قرآن كريم هستند، قرار می‌گيرند.

محسنی‌كبير تصريح كرد: تاكنون بيش از 10 هزار نفر از سراسر كشور طی اين شش مرحله در اين طرح ملی ثبت نام كرده‌اند كه احتمال می‌رود اين عدد تا پايان سال به 15 هزار نفر افزايش يابد.

مدير روابط عمومی دارالقرآن خانه كارگر در پايان خاطرنشان كرد: متقاضيان جهت ثبت نام می‌توانند تا تاريخ 20 اسفند ماه سال جاری با شماره تلفن 66978001-021 تماس بگيرند و يا جهت كسب اطلاعات بيشتر به آدرس اينترنتی www.d-quran-kh.bIogfa.com مراجعه كنند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:33توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             دومين همايش ملی شهر اسلامی در اصفهان برگزار می‌شود

معاون امور عمرانی استاندار اصفهان گفت: دومين همايش ملی شهر اسلامی نهم و دهم اسفندماه در اصفهان برگزار می‌شود.

مهدی جمالی‌نژاد، معاون امور عمرانی استاندار اصفهان 29 بهمن‌ماه ، گفت: دومين همايش ملی شهر اسلامی با رويكرد تحقق‌پذيری كاربردی و تجميع سرمايه‌های فرهنگی و ارائه راهكارها نهم و دهم اسفندماه در اصفهان برگزار خواهد شد.

جمالی‌نژاد از محورهای برگزاری اين همايش را شهر اسلامی، هويت فرهنگی، معنوی و ساحت قدسی انسان و ارائه الگوها و مدل‌های معماری و شهرسازی اسلامی ـ ايرانی عنوان كرد.

معاون امور عمرانی استاندار اصفهان اظهار كرد: شهر اسلامی، هنر و زيباشناسی، شهر اسلامی الگوی پيشرفت و توسعه پايدار، شهر اسلامی و امنيت شهری و شهر اسلامی، رفاه و شهروندی و عدالت اجتماعی از ديگر محورهای همايش است.

وی با بيان اينكه شهر اسلامی برخاسته از يك ضرورت و نياز راهبردی است، تصريح كرد: نحوه اداره آن و تعامل انسانها با يكديگر در منظر اسلام يك مجموعه واحد، پويا، هماهنگ و معنادار و هدف آن رشد و تعالی انسان است كه بايد مطابق با المان‌های اسلامی برپا شود.

جمالی‌نژاد با اشاره به تأسيس دبيرخانه دائمی معماری اسلامی در شهر اصفهان اظهار كرد: اين دبيرخانه از سال 89 آغاز به كار كرد تا با پيگيری منويات رهبر معظم انقلاب درباره اسلامی شدن شهرها بتواند طرح جامعی در اين زمينه با بهره گيری از تمام ظرفيتهای موجود تدوين كند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:19توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             تجلیل از 2 روحانی فعال قرآنی در تبریز


خبرگزاری رسا ـ همزمان با اختتامیه دومین جشنواره سراسری وبلاگ نویسی قرآنی آیات، از دو روحانی فعال در حوزه علوم قرآنی و اهل بیت(ع) در تبریز تجلیل می شود.

  علی داننده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی امروز در جمع خبرنگاران با بیان این که داوری جشنواره آیات به مراحل پایانی خود نزدیک می شود، اظهار داشت: جشنواره وبلاگ نویسی قرآنی در چهار بخش فتوبلاگ، پادکست، ویدئوکست و وبلاگ با حمایت معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد برگزار می شود.
وی با بیان این که نفرات برتر این جشنواره دوم اسفند ماه سال جاری در مراسمی معرفی می شوند، خاطرنشان کرد: تکنولوژی جدید و تحولاتی که در عرصه ارتباطات شکل گرفته تبدیل به حرکتی جریان ساز در جامعه شده و در این میان اینترنت رسانه ای قدرتمند است که توانسته رسالت پیام رسانی را بر عهده گیرد.
داننده تأکید کرد: اگر مسیر های استفاده صحیح از این رسانه در اختیار تولیدکنندگان محتوا و مخاطبان قرار گیرد، فضای سایبر در کنار معایب، از مزایای بی شماری برخوردار شده و موجب تعالی خواهد شد. جشنواره منظومه آیات با گستره وسیع برگزاری و تنوع موضوعات زمینه مناسبی برای تقویت و تداوم پرداختن به مضامین دینی و قرآنی را فراهم آورده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری مراسم تجلیل از پنج فعال قرآنی در تبریز خبر داد، گفت: همزمان با اختتامیه دومین جشنواره سراسری وبلاگ نویسی قرآنی آیات، از دو روحانی به همراه سه فعال دیگر در حوزه علوم قرآنی و اهل بیت(ع) در تبریز تجلیل می شود.
وی گفت: آذربایجان شرقی همواره خاستگاه و مهد ظهور و پرورش انسان هایی ارزشمند و تاثیرگذار در حوزه های مختلف علمی، ادبی و قرآنی بوده و نقشی بی بدیل در ترویج و گسترش فرهنگ و آموزه های قرآنی داشته است. با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در طول چند سال گذشته همزمان با برپایی جشنواره های مختلف از اساتید، پیشکسوتان و فعالان در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری نیز تجلیل می شود.
گفتنی است، در راستای اجرای این طرح، از حجت الاسلام ناصر اصغری، حجت الاسلام سیدرضا رضوی، هوشنگ صباغ شمس، ناهید عبدی و خدیجه جعفری به خاطر ترویج معارف قرآنی و آموزه های اهل بیت عصمت و طهارت (ع) همزمان با آیین اختتامیه جشنواره وبلاگ نویسی قرانی تجلیل می شود.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 2:3توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             نمايشگاه خوشنويسی آيات قرآن با عنوان «بوی مهر» برپا می‌شود

 نمايشگاه گروهی خوشنويسی آيات قرآن با عنوان «بوی مهر» از اول اسفندماه در نگارخانه هدی فرهنگ‌سرای قرآن برگزار می‌شود.

  در راستای آشنايی عموم مردم با خوشنويسی آيات قرآن، فرهنگ‌سرای قرآن اقدام به برپايی نمايشگاه گروهی خوشنويسی آيات قرآن با عنوان «بوی مهر» كرده است.

بنابر اين گزارش، نمايشگاه «بوی مهر» از روز سه‌شنبه، اول اسفندماه سال جاری در نگارخانه هدی فرهنگ‌سرای قرآن برگزار می‌شود.

اين نمايشگاه شامل چهل تابلو از آيات مختلف قرآن كريم است كه هنرمندان جوان مهرناز قربان‌پور، ليلا وزيری، مجيد جديدی، امير حق‌گشا و عليرضا فلاح‌پيشه آنها را به رشته تحرير درآورده و با تذهيبی بسيار زيبا آراسته‌اند.

علاقه‌مندان برای بازديد از اين نمايشگاه ديدنی می‌توانند از اول تا 15 اسفند‌ماه سال جاری همه روزه از ساعت هشت صبح تا 16 بعد از ظهر به فرهنگ‌سرای قرآن واقع در خيابان قزوين، نرسيده به ميدان شمشيری، نبش خيابان شهيد كاظمی مراجعه كنند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:16توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             برگزاری همايش بين‌المللی «توسعه مطالعات قرآنی» در عربستان

همايش بين‌المللی «توسعه مطالعات قرآنی» امروز، 28 بهمن، به همت كرسی مطالعات و علوم قرآنی دانشگاه «ملك سعود» عربستان در سالن «حمد الجاسر» اين دانشگاه آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از روزنامه «الوطن آن‌لاين» چاپ عربستان، اين همايش با همكاری مركز تفسير مطالعات قرآنی عربستان و با نظارت پادشاه اين كشور برگزار می‌شود و تا 5 روز ادامه دارد.

عبدالرحمن‌بن معاضه الشهری، رئيس اين همايش و ناظر كرسی قرآن و علوم قرآنی دانشگاه ملك سعود همكاری در توسعه جنبه‌های شناختی، تشكيلاتی، تشويقی، فن‌آوری و رسانه‌ای و مسائل مالی و بودجه مربوط به فعاليت‌های قرآنی، ارائه راه‌حل‌هايی نوين در اين زمينه‌ها، تقويت فرصت همكاری بين مؤسسات قرآنی و توسعه روند هماهنگی بين مؤسسات فعال در خدمت به قرآن كريم را از اهداف برگزاری همايش برشمرد.

عبدالرحمن‌بن معاضه الشهری در ادامه بررسی واقعيت‌های مربوط به مطالعات قرآنی، آگاهی از نقاط ضعف و قوت اين نوع مطالعات و نظارت بر آينده مطالعات قرآنی با هدف توسعه آن و از بين‌بردن شكاف‌های موجود را از ديگر اهداف همايش عنوان كرد.

الشهری خاطرنشان كرد: 6 محور مختلف در همايش بين‌المللی توسعه مطالعات قرآنی بررسی خواهد شد و برگزاری كارگاه‌های تخصصی بحث‌ و‌ گفت‌و‌گو و دوره‌های آموزشی تخصصی و همچنين نمايشگاه ويژه مؤسسات و مراكز قرآنی به‌منظور معرفی آثار و فعاليت‌های اين مؤسسات از برنامه‌های جانبی همايش است.

وی در پايان يادآور شد: بخشی از برنامه‌های همايش به برپايی نمايشگاه كتاب‌فروشی‌های تجاری به‌منظور فروش كتب تخصصی آنان در حوزه قرآن و علوم قرآنی و برگزاری سمينارهای تبليغاتی در روزنامه‌های محلی اختصاص يافته است.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:15توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             نفرات برتر جشنواره اينترنتی داستان كوتاه كوتاه دفاع مقدس كاشان مشخص شدند

نفرات برتر پنجمين جشنواره اينترنتی داستان كوتاه كوتاه دفاع مقدس 27 بهمن ماه در خانه تاريخی عباسيان كاشان معرفی شدند.

نفرات برتر پنجمين جشنواره اينترنتی داستان كوتاه كوتاه دفاع مقدس 27 بهمن ماه در خانه تاريخی عباسيان كاشان معرفی شدند.

نسرين ارتجايی ،مجری و طراح اين جشنواره در نشست خبری با خبرنگاران گفت:هدف از برگزاری اين جشنواره حفظ پويايی ادبيات پايداری و مقاومت دفاع مقدس و همچنين انتقال ارزش ها، آرمان ها و مفاهيم هشت سال دوران دفاع مقدس به نسل جوان با زبان هنر است.

ارتجايی افزود: از يك هزار اثر ارسالی در مرحله مقدماتی به جشنواره اينترنتی داستان كوتاه كوتاه دفاع مقدس، 700 اثر قابل بررسی شناخته شد و از ميان اين آثار، 100 اثر به مرحله نهايی اين جشنواره راه يافتند.

طراح پنجمين جشنواره اينترنتی داستان كوتاه كوتاه دفاع مقدس اظهاركرد: 20 اثر مربوط به نويسندگان خارجی و بقيه از آثار داستان نويسان ايرانی هستند.

ارتجاعی بيان كرد: هيات داوران اين جشنواره الناز حسن زاده از دانمارك، محمدرضا پاكزان از دهلران و فهيمه مصدر الامور از تهران را به ترتيب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی و از آنها با اهدای تنديس جشنواره، لوح و مدال طلا تجليل كردند.

هيات داوران اين جشنوراه همچنين بهزاد آقاجانی از نيشابور، اكبر صحرايی و مريم اكبری از شيراز،سميه سميركتف از كرج، نيلوفر انسان از تهران،فاطمه الكيسی از آمريكا و رها چرخچی از اهواز را شايسته تقدير دانستند و تنديس جشنواره و لوح تقدير به آنها اهدا كردند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:13توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             برگزيدگان نخستين سوگواره عكس حسينيه اعظم زنجان معرفی شدند

برگزيدگان نخستين سوگواره عكس حسينيه اعظم زنجان، طی مراسم اختتاميه اين سوگواره در سالن شهيد آوينی حوزه هنری زنجان معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه زنجان، محمدجواد غم‌پرور، رئيس هيئت امنای مسجد حسينيه اعظم زنجان‌ عصر روز گذشته، 27 بهمن‌ماه در مراسم اختتاميه نخستين سوگواره عكس حسينيه اعظم زنجان كه در سالن شهيد آوينی حوزه هنری این استان برگزار شد، گفت: تصاوير تداعی‌كننده خاطرات قشر خاصی از جامعه بوده و با مرور آن‎ها می‌توان مخاطب را به‌صورت غيرمستقيم وارد قصابی كرد كه علی‌رغم حضور نداشتن در آن، نگاهی گذرا به موقعيت داشته باشد.

وی افزود: به تصوير كشاندن حركت عظيم عزاداران حسينی و به ظهور رساندن شور و شعور شيعيان شيفته اهل بيت(ع) در زنجان، هر سال با رفع نواقص گذشته، گوشه‌هايی پنهان از اين اتفاق عظيم را نشان داده و هنر عكاسی و تصويربرداری را در قالب معنويت به اوج می‌رساند.

رئيس هيئت امنای مسجد حسينيه اعظم زنجان، با تأكيد بر اين‌كه برگزاری نخستين سوگواره عكس حسينيه اعظم زنجان، رسالتی است كه بر گردن خادمان حسين(ع) است، ابراز كرد: اين حركت به‌طور قطع ادامه راه سيدالشهدا(ع) بوده و اميدواريم با همراهی شركت‌كنندگان در رفع نواقص اين سوگواره دوره‌های بعدی اين سوگواره سراسری نيز برگزار شود.

غم‌پرور تصريح كرد: با توجه به توسعه هنرهای اسلامی در قالب سبك‌های مختلف هنری، همچون فيلم‌سازی، نقاشی، عكاسی و ديگر هنرهای تجسمی، هيئت امنای حسينيه اعظم زنجان در‌نظر دارد سوگواره فيلم كوتاه حسينيه اعظم زنجان را به‌صورت سراسری، همزمان با محرم و صفر سال آينده برگزار كند.

وی خاطرنشان كرد: اميدواريم برگزيدگان اين دوره از سوگواره عكس حسينيه اعظم با شركت مستمر و ارائه راهكارهای رفع نواقص در سال‎های آتی، در برگزاری هرچه پرشورتر اين سوگواره مسئولان فرهنگی و خادمان اين مسجد را ياری كنند.

در ادامه اين نشست، نويد ورقايی، دبير نخستين سوگواره عكس حسينيه اعظم زنجان، با اشاره به اين‌كه 350 عكاس مذهبی از سراسر كشور در اين سوگواره شركت كرده‎اند، عنوان كرد: در پايان دوره از سال آثار به دبيرخانه اين سوگواره حدود هزار قطعه عكس با سوژه عزاداری و حاشيه‌های حضور پرشور مردم زنجان در دسته عزاداری حسينيه اعظم زنجان به اين دبيرخانه ارسال شده است.

وی ادامه داد: ‌اميرعلی جواديان‌، ‌مجيد ناگهی‌ و ‌مجتبی آقايی‌ تيم داوری اين سوگواره را تشكيل داده و پس از انجام فرآيند داوری آثار دريافتی، 5 اثر به‌عنوان اثر برگزيده و 45 اثر نيز به‌عنوان آثار برگزيده نمايشگاهی اين سوگواره انتخاب شدند.

دبير نخستين سوگواره عكس حسينيه اعظم يادآور شد: 50 اثر برگزيده اين سوگواره در قالب تابلوهای تصويری، نگارخانه عاصم زنجانی، به‌مدت يك هفته در معرض ديد علاقه‌مندان قرار گرفته است.

يادآور می‌شود، ‌رضا نجفلو‌، ‌عبدالرضا ولايی‌، ‌بهرام محمدی‌، ‌مرتضی الياسی‌ و ‌جواد شكوری‌ به‌عنوان صاحبان 5 اثر برگزيده اين روزه از سوگواره عكس حسينيه اعظم زنجان، مورد تقدير قرار گرفتند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:12توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             اختتاميه جشنواره ملی خوشنويسی «حافظ قرآن» در شيراز برگزار می‌شود

 دبير اجرايی نخستين جشنواره ملی خوشنويسی «حافظ قرآن» از اختتاميه اين جشنواره در تاريخ پنج‌شنبه، سوم اسفندماه در تالار حافظ شيراز خبر داد.

مجيد رستگار، دبير اجرايی نخستين جشنواره ملی خوشنويسی «حافظ قرآن» ، با اشاره به برگزاری اين جشنواره برای نخستين‌بار در كشور در شيراز گفت: فراخوان نخستين جشنواره ملی خوشنويسی «حافظ قرآن» از مهرماه در فضای اينترنتی در سطح كشور منتشر شده است.

وی با تصريح اينكه سايت hafezequran.ir متعلق به اين جشنواره ‌است، افزود: در مرحله اول فراخوان جشنواره مذكور حدود 650 اثر از سراسر ايران در اين سايت ثبت شد و پس از دو مرحله گزينش 275 اثر به اين مرحله نهايی راه پيدا كردند.

رستگار به رشته‌های جشنواره حافظ قرآن اشاره كرد و گفت: اين جشنواره در چهار رشته نستعليق، شكسته نستعليق، نسخ و ثلث و موضوع «آيات قرآن و اشعار حافظ» برگزار شد كه هم‌اكنون آثار برگزيده اين جشنواره در دو نگارخانه وصال و ملی شيراز در حال ارائه است.

دبير اجرايی نخستين جشنواره ملی خوشنويسی «حافظ قرآن» ادامه داد:‌ روز گذشته يعنی جمعه، 27 بهمن‌ماه ساعت 16 مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه در شيراز برگزار شد و ان‌شاءالله در روز پنج‌شنبه، سوم اسفندماه نيز ساعت 18 در تالار حافظ مراسم اختتاميه آن برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های اختتاميه جشنواره «حافظ قرآن» اظهار كرد: در روز اختتاميه اعلام نتايج و برگزيدگان جشنواره و همچنين بزرگداشت كاتب بزرگ قرآن ملا علی عسكر‌ارسنجانی برگزار می‌شود.

رستگار با يادآوری اينكه مراسم اختتاميه با حضور اساتيد طراز اول كشوری در رشته خوشنويسی و مسئولان استانی برگزار می‌شود، ابراز اميدواری كرد: با برگزاری چنين جشنواره‌ای آن هم برای نخستين‌بار در كشور بتوان گام‌های مؤثری در زمينه انس هنرمندان و خوشنويسان امروزی با قرآن كريم برداشت.

اين هنرمند شيرازی‌ به اهداف برگزاری اين جشنواره اشاره كرد و افزود: اشاعه فرهنگ قرآنی و هنر مقدس خوشنويسی ‌بين اقشار مختلف جامعه و رشد و تعالی هنر خوشنويسی ‌بين هنرمندان منطقه و كشور از جمله اهداف تعالی اين جشنواره محسوب می‌شود.

وی در پاسخ به اينكه استقبال از اين جشنواره كه برای نخستين‌بار در كشور برگزار می‌شود، چگونه بوده است، گفت: يكی از ويژگی‌های خاص جشنواره اين است كه عملاً همه نمايشگاه را در فضای اينترنتی داريم و از تمام كشور و مسافت‌های بسيار دور نيز هنرمندان می‌توانند آثار خود را برای اولين‌بار در اينترنت ملاحظه كنند.

رستگار افزود: از آمار و ارقام آثاری كه به دستمان رسيده است، شاهد استقبال بسيار خوب هنرمندان سراسر كشور و مخصوصاً اساتيد برجسته هستيم.

دبير اجرايی نخستين جشنواره ملی خوشنويسی «حافظ قرآن» خاطرنشان كرد: نمايشگاه اين جشنواره تا روز سوم اسفندماه يعنی روز مراسم اختتاميه آن دائر است.

وی با اشاره به آثار برگزيده اين جشنواره بيان كرد: تعداد برگزيدگان در هر رشته متفاوت است ولی جمعاً 25 اثر حائز جايزه و لوح تقدير شناخته شدند.

رستگار در پاسخ به اينكه آيا تمهديداتی برای استمرار اين جشنواره انديشيده شده است، افزود: نام اين جشنواره را نخستين جشنواره ملی خوشنويسی «حافظ قرآن» نهاديم يعنی ان‌شاءالله در صورتی‌كه مسئولان بتوانند مخصوصاً از لحاظ مالی اين جشنواره را حمايت كنند، حتماً ادامه دارد.

اين هنرمند شيرازی به دست‌اندركاران اين جشنواره اشاره كرد و گفت:‌ جشنواره مذكور به‌همت اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با همكاری انجمن خوشنويسان شيراز و همچنين معاونت فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری شيراز برگزار شد.

وی در بخش پايانی سخنان خود در پاسخ به اينكه استقبال مسئولان قرآنی كشور و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اين جشنواره چگونه بوده است، گفت:‌ متأسفانه استقبال چندانی از سوی اين مسئولان از اين جشنواره نشده است و دست‌اندركاران اين جشنواره جهت برگزاری و دعوت اساتيد و هنرمندان سراسر كشور از لحاظ مالی در مضيقه هستند و بودجه‌ای كه برای برگزاری جشنواره مذكور پيش‌بينی شده بود، هنوز از سوی اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس كامل پرداخت نشده است.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:11توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             دومين جشنواره شعر «گلواژه‌های مطهر» ارديبهشت برگزار می‌شود

دومين جشنواره شعر «گلواژه‌های مطهر» ارديبهشت سال آينده در راستای ترويج ديدگاه‌ها، انديشه‌ها و آثار شهيد مطهری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، معاونت فرهنگی بنياد علمی و فرهنگی استاد شهيد مرتضی مطهری، با همكاری و مشاركت نهادها و سازمان‌های فرهنگی، دومين جشنواره شعر «گلواژه‌های مطهر» را به منظور ترويج ديدگاه‌ها، انديشه‌ها و آثار استاد شهيد مرتضی مطهری و ايجاد زمينه بيشتر برای بهره‌مندی شعر معاصر از آثار آن شهيد، برگزار می‌كند.

محورهای موضوعی اين جشنواره ادبی، زندگی، شخصيت و وجه معلمی شهيد مطهری، آراء و افكار شهيد مطهری و شهيد مطهری در انديشه دينی معاصر است و منابع مورد استفاده برای خلق اثر در اين زمينه، آثار و انديشه‌های استاد مطهری و آثار مرتبط با شهيد مطهری است كه علاقه‌مندان می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

اين جشنواره ادبی در دو بخش كلاسيك و قالب‌های نو برگزار می‌شود و از جمله شرايطی كه برای شركت در اين جشنواره در نظر گرفته شده، اين است كه آثار نبايد در هيچ جشنواره‌ای برگزيده شده باشد و محدوديتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را پنجم اسفندماه امسال به دبيرخانه ارسال كنند.

رضا اسماعيلی، عبدالرحيم سعيدی‌راد، سيروس مرادی، مصطفی محدثی‌خراسانی، فاطمه طارمی، محمد دارايی و عليرضا درخشانی، اعضای شورای برنامه‌ريزی اين جشنواره هستند.

در بخش‌های مختلف 20 نفر به عنوان منتخب برگزيده و به نفرات اول تا سوم به ترتيب تنديس جشنواره، لوح تقدير و مبلغ 15، 10 و 7 ميليون ريال اهداء و از آثار 14 نفر نيز به عنوان شايستگان تقدير با اهدای مبلغ چهار ميليون ريال قدردانی می‌شود.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:10توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             نخستين جشنواره «طلوع» در فارس برگزار می‌شود

با موضوع سبك زندگی ايرانی ـ اسلامی، نخستين جشنواره استانی فيلم و عكس «طلوع» در فارس برگزار می‌شود.

  محمد‌علی چوبينی، مشاور مدير‌كل آموزش وپرورش فارس در امور جوانان امروز شنبه، 28 بهمن‌ماه در جمع دست‌اندركاران برگزاری جشنواره استانی فيلم

و عك

س طلوع گفت: امروز جبهه استعمارگر غرب به‌دليل تسلط بر دانش و استفاده بسيار هوشمندانه از‌ مقوله هنر و گسترش آن به‌واسطه احاطه بر رسانه‌ها در حال گسترش‌ تفكر، فرهنگ و سبك زندگی خود هستند.

وی افزود: سوءاستفاده از دانش و تكنولوژی آميخته به هنر كه نمونه‌های امروزی آن را در اينترنت و شبكه‌های اجتماعی، بازی‌های رايانه‌ای، سينما و ... می‌توان ديد، تهديد بسيار جدی در جهت تغيير سبك زندگی جوانان ايرانی به سمت غرب است.

چوبينی با اشاره به بيانات رهبری انقلاب در خصوص تهاجم فرهنگی گفت: رهبری از سال‌های قبل با گوشزد كردن تهاجم فرهنگی، خواستار مقابله جدی با آن شده‌اند و اخيراً نيز در يك سخنرانی تاريخی به مقوله تمدن اسلامی و سبك زندگی اسلامی و ايرانی پرداختند.

اين مقام مسئول تصريح كرد: توانمند كردن و شناسايی دانش‌آموزان و معلمان جوان در حوزه هنر و توليد محتوای ايرانی ـ اسلامی يك حركت ارزشمند است كه در اين جشنواره طلوع به اين مهم توجه می‌شود.

يادآور می‌شود، نخستين جشنواره فيلم كوتاه و عكس طلوع به‌ همت امور جوانان اداره‌كل آموزش و پرورش فارس و سازمان بسيج دانش‌آموزی فارس ويژه فرهنگيان جوان و دانش‌آموزان دبيرستانی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند تا تاريخ 26 فروردين‌ماه 92 آثار خود را در رابطه با سبك زندگی ايرانی ـ اسلامی به دبيرخانه جشنواره ارسال كنند.


+ نوشته شده دریکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:8توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 

                             داوری آثار جشنواره نشريات مكتوب و ديجيتال قرآنی با حضور داوران متخصص

عضو ستاد اجرايی جشنواره نشريات مكتوب و ديجيتال (آيات) گفت: با توجه به تنوع آثار قرآنی رسيده به جشنواره، اين ستاد جلسات داوری‌ها را به صورت تخصصی برگزار می‌كند.

حجت‌الاسلام سيدرحيم موسوی، عضو ستاد اجرايی جشنواره نشريات مكتوب و ديجيتال (آيات)، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با بيان اين مطلب اظهار كرد: از ابتدای مردادماه امسال، چندين جلسه كارشناسی با موضوع جشنواره آيات در سطح معاونت فرهنگی اداره كل ارشاد استان تهران برگزار شد كه در اين زمينه با دعوت از سه كارشناس حوزه رسانه به صورت اختصاصی برای طرح محورهای مختلف جشنواره اظهار نظر داشتند.

دبير شورای ترويج فرهنگ ايثار و شهادت اداره كل فرهنگ و ارشاد استان تهران با بيان اينكه خوشبختانه تاكنون مراحل اجرايی جشنواره به خوبی پيگيری شده است، اضافه كرد: تنوع آثار رسيده در بخش‌های مقاله پژوهشی، شعر، داستان به همراه داستانك، خبرگزاری‌ها و مطبوعات، ستاد برگزاری جشنواره را ملزم كرد كه در هر بخش داوران صاحب‌نظر را انتخاب كند تا بررسی آثار به صورت تخصصی صورت گيرد.

حجت‌الاسلام موسوی با اشاره به تعداد زياد آثار رسيده به جشنواره گفت: آثار در دو نوبت بازبينی می‌شود كه در صورت تأييد در مرحله اول بازبينی، آثار به مرحله داوری نهايی خواهند رفت. نتايج 20 اسفند‌ماه در مراسم اختتاميه دومين دوره اين جشنواره كه در تالار وحدت برگزار می‌شود، اعلام خواهد شد.

يادآوری می‌شود، حجت‌الاسلام موسوی با دريافت حكم از معاون فرهنگی، مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی اداره كل ارشاد استان تهران بعنوان دبير شورای ترويج فرهنگ ايثار و شهادت اين اداره كل و همچنين عضو ستاد اجرايی جشنواره قرآنی آيات منصوب شده است.


+ نوشته شده درشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۱ساعت 23:56توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی |

http://akharinmonji.persiangig.com/mahdi/monji90/top-News2.png

 
جامع الفتاوا - ويژه تلفن همراه
مفاتيح الجنان - ويژه تلفن همراه
صحيفه سجاديه - ويژه تلفن همراه
ادعیه و زیارتنامه ها
نقشه مدینه منوره
 متن کامل قرآن
 به همراه ترجمه فارسی
خطبه غدیریه
مجموعه فیلمهای
 آموزش احکام-ویژه موبایل
دعای عهد
تعقیبات نمازهای یومیه

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ zolalevahy محفوظ می باشد.
طراحی شده توسط 
سید جعفر فاطمی نوش آبادی